Релокацію завершило 601 підприємство, 390 відновили роботу

Переїзд з областей, де тривають бойові дії, в рамках Державної програми релокації завершило 601 підприємство, 390 з них вже відновили роботу на нових майданчиках у західних регіонах України, повідомило Мінекономіки.

“Ще 87 підприємств перебувають на різних стадіях транспортування. Незабаром переїде ще 151 підприємство, яке наразі вже на маршрутах або оформлює необхідні документи”, – наголошується в інформації на сайті міністерства.

Відповідно до неї, найпопулярнішими областями релокації підприємств залишаються Закарпатська, Львівська та Чернівецька. Також бізнес знаходить нові місця для розміщення своїх потужностей у Тернопільській, Івано-Франківській, Вінницькій та інших областях.

Переміщення обладнання здійснюється потужностями “Укрзалізниці”, “Укрпошти” або власними ресурсами (з компенсацією), нагадує Мінекономіки.

Як повідомлялося, програма з переміщення українського виробництва із зони активних бойових дій стартувала в середині березня. За словами голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики України Данила Гетманцева, станом на 27 березня було отримано 1120 заявок за програмою евакуації, з яких 368 передано на транспортування. До цієї дати число переміщених підприємств за програмою евакуації досягло 89, з них 47 вже відновили роботу на новому місці.

Мінекономіки потім оновило дані станом на 5 квітня: кількість заявок на релокацію зросла до 1424, підприємств, що переїхали – до 178, які відновили роботу – до 67.

За даними Мінекономіки на 12 травня, кількість переміщених підприємств зросла до 510, які відновили роботу – до 303.