Рекордні ціни на газ провокують подорожчання добрив і зрив посівної кампанії – експерти

Рекордні ціни на природний газ впливають на ритмічність заводів з виробництва добрив. Це в подальшому можуть бути спровоковані невдалою посівної кампанії, якщо відкладати закупівлі.

Таку думку висловив керівник напрямку LNZ Energo компанії LNZ Group Роман Кравець в матеріалі на Latifundist.com.

Він акцентував, що ціна на природний газ з початку року зросла майже в три рази. А газ – це до 80% вартості азотних добрив, що становить суттєву статтю витрат агропідприємств.

«Безпосередньо це не сильно вплине на собівартість продукції. У більшості випадків він використовується для сушки і займає не значну питому частину. Виняток становитимуть лише агропідприємства, які займаються виробництвом цукру, переробкою сої та соняшнику. Тут вартість природного газ становить до 50% собівартості кінцевого продукту », – розповів він.

Власник компанії «УТК ХімАльянс» Віталій Попов підкреслив, що якщо дорожчає газ, то автоматично зростає ціна абсолютно на все добрива. І виробники цієї продукції потрапляють в певну пастку.

«Тому що аграрій не готовий платити такі гроші за добрива. Це для нього нерентабельно. Вже сьогодні ціна зросла на 40% », – розповів він.

Він також не виключає, що з жовтня деякі українські заводи-виробники добрив або істотно знизять вироблення до мінімальної, або будуть повністю зупиняти виробництво. Так як зростання цін стримати не вдасться – газ займає більше 50% собівартості добрив. Також в найближчій перспективі нереально і знайти альтернативу. До реалізації напрацювань по «зеленому» аміаку Україні ще років 10.

«Стабілізації цін в жовтні не буде. Так як немає стабільності в країні. У нас постійний, часто необгрунтоване зростання цін на азотні і фосфорні добрива », – зазначив директор з маркетингу компанії« Українські мінеральні добрива (UMF) »Сергій Рубан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *