Рейтинг найприбутковіших українських компаній очолила торгова мережа “АТБ”

Торгова мережа “АТБ” очолила національний список компаній з найвищими доходами.

Про це йдеться в статті “Податкова розкрила карти: який український бізнес насправді заробляє більше за всіх”, опублікованій виданням Liga.net.

“АТБ-Маркет” – єдина компанія в топ-5 найбільш прибуткових, що не має відношення до експлуатації сировинних ресурсів. Також “АТБ-Маркет” стала однією з небагатьох компаній, яка в кризовий ковідний рік продемонструвала приріст доходів не тільки серед лідерів за цим показником, а й серед колег по ринку роздрібної торгівлі.

Візуалізація – Liga.net, дані Державної податкової служби

“У 2020 році відбулася важлива зміна: вперше за багато років рейтинг найбільших компаній очолив приватний бізнес. Мережа супермаркетів” АТБ “Геннадія Буткевича та партнерів в ковідний рік наростила чистий дохід на 18%, до 123,8 млрд грн”, – зазначають журналісти Liga .net.

Сумарний дохід першої десятки найбільших компаній скорочується не перший рік: в 2020-му він становив 784 млрд грн ($ 29 млрд), що на 9% менше, ніж роком раніше (в 2019-му сумарний дохід впав на 11%). Основна причина – реструктуризація “Нафтогазу” і зниження виручки у металургів.

За результатами роботи в 2020 році група компаній “АТБ”, що включає підприємства в сфері виробництва та продажу продуктів харчування, роздрібної торгівлі, управління активами, оновила власний історичний рекорд за обсягом сплачених податків і зборів до бюджетів різних рівнів, досягнувши позначки в 15,8 млрд грн – це на 26% більше, ніж в 2019 році. Товарообіг мережі виріс в 2020 році на 18,2%.

Компанія “АТБ-Маркет”, що входить в корпорацію “АТБ” і управляє мережею національного масштабу більш ніж из 1 200 магазинів-дискаунтерів, за підсумками 2020 очолила галузевий рейтинг платників податків серед компаній роздрібної торгівлі і увійшла в топ-15 найбільших платників податків України. Мережа магазинів “АТБ” збільшила сплату податкових платежів на 28%, до 8,7 млрд грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *