Верховна Рада України сьогодні, 25 серпня 2020 р підтримала в цілому проект Закону України «Про внесення змін до Закону України« Про державний бюджет України на 2020 рік », яким передбачено поетапне збільшення мінімальної заробітної плати та встановлення її з 1 вересня на рівні 5 тис. грн в місячному розмірі (зростання на 5,9%).
Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів України.
«Разом з тим зберігається співвідношення між розмірами посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою, що склалося в поточному році – 44,5%. Для реалізації зазначених ініціатив в проекті змін до держбюджету на 2020 рік передбачено збільшення витрат на 4 млрд грн », – повідомив під час виступу в парламенті міністр фінансів Сергій Марченко.
Збільшення витрат на виплату підвищених розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС буде здійснено:
– за рахунок економії витрат за бюджетною програмою «Обслуговування державного боргу» в сумі 3,5 млрд грн, що викликано, зокрема, відхиленням фактичного курсу національної валюти по відношенню до іноземних в порівнянні з прогнозними, який використовувався при підготовці державного бюджету на 2020 рік (із змінами);
– перегляду прогнозу доходів державного бюджету в зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 р до 5 тис. Грн.
Так, доходи будуть збільшені на 0,5 млрд грн, в тому числі податок на доходи фізичних осіб і військовий збір (0,4 млрд грн), податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування ( 0,1 млрд грн).
«В цілому запропоновані зміни будуть стимулювати зростання споживчого попиту, забезпечать детінізацію« сірих »зарплат. Це дозволить підвищити надходження до бюджету Пенсійного фонду, зміцнити стабільність бюджетної і пенсійної системи, а також поліпшить захист трудових і соціальних прав громадян », – підкреслив Сергій Марченко.
Для довідки: за даними Європейської Бізнес Асоціації, підвищення мінімальної зарплати до 5 тис. Грн викличе збільшення фіскального тиску в розпал економічної кризи і невизначеності, що буде стимулювати зростання сектора «тіньових» заробітних плат і призведе до зниження податкових надходжень від тієї частини бізнесу, яка піде на «тінізацію» своєї діяльності.