Рада ухвалила законопроекти про захист українців, які мають борги по кредитах в іноземній валюті

Верховна Рада України на засіданні в п’ятницю прийняла в першому читанні законопроекти про захист українців, які мають борги по кредитах в іноземній валюті, від надмірних апетитів кредиторів (№4475; №4398, №4399).

Законопроект №4475 підтримали 265 народних депутатів, законопроект №4398 – 260, а законопроект №4399 – 256.

Законопроект №4475 пропонує реструктуризувати в обов’язковому порядку споживчі кредити, надані в іноземній валюті, за умови наявності у позичальника на момент надання позики перед кредитором.

Вказується, що зобов’язання, які підлягають обов’язковій реструктуризації, вважаються реструктуризованими з дня набрання чинності законопроекту, таким чином, днем ​​проведення такої реструктуризації вважається день вступу в силу.

Законопроект №4398 пропонує зобов’язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не пізніше, ніж за 30 днів до публікації оголошення про відкриті торги, запропонувати позичальникові погасити заборгованість на суму не менше оціночної вартості активу.

Законопроектом пропонує також виключити зі складу ліквідаційної маси житло, яке є єдиним місцем проживання сім’ї боржника, якщо воно не перевищує 60 кв. м, або 13,65 кв. м на кожного члена сім’ї боржника для квартири або 120 кв. м для житлового будинку.

Крім того, згідно з текстом законопроекту, боржник, який проживає в такому житлі, в разі недостатності його доходів для виконання умов реструктуризації, за рішенням господарського суду може виплачувати мінімальну суму щомісячного виконання плану реструктуризації.

Згідно з текстом законопроекту №4399, пропонується дозволити банкам, які здійснюють реструктуризацію кредитів фізосіб в іноземній валюті, забезпечених іпотекою, не коректувати фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток) на суму згортання резервів з валового балансовою вартістю за такими діючими кредитами і на суму часткового прощення кредиту , що підлягає реструктуризації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *