Рада прийняла законопроект про детінізацію ринку брухту обсягом 20 млрд грн

Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому законопроект №2426 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо детінізації ринку металургійної сировини і операцій з металобрухтом)” на денному засіданні у вівторок.

За законопроект проголосувало 237 депутатів.

В ході обговорення законопроекту були, зокрема, виступи проти відмови від поділу металобрухту на побутовому і промисловий, а також проти скасування вимог до майданчиків, на яких збирається металобрухт – поправки не були підтримані парламентаріями.

При цьому в ході представлення законопроекту один з його авторів, заступник голови парламентського комітету з економічного розвитку Дмитро Кисилевський зазначив, що зараз злодійство металобрухту відбувається, а також є корупція. Так, представники поліції беруть хабарі в розмірі 60-120 грн з тонни металобрухту через штучне розділення металобрухту на побутовому і промисловий.

“Ми пропонуємо прибрати правові колізії”, – сказав народний депутат.

Відповідаючи на виступи депутатів про необхідність ідентифікації осіб, що здають металобрухт, Кисилевський констатував, що в даний час реальної ідентифікації осіб немає. У той же час у законопроекті внесені положення про необхідність мати відеоспостереження в пунктах приймання металобрухту, що дозволяє ідентифікувати фізособу. Також складається акт про приймання металобрухту, що також допомагає ідентифікації.

Як повідомлялося, законопроект №2426 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо детінізації ринку металургійної сировини і операцій з металобрухтом)” був зареєстрований в парламенті 12 листопада 2019 року. Разом з Кисілевська співавторами законопроекту стали 22 народних депутата. Розробкою законопроекту займалася робоча група, до якої увійшли представники ломозаготовітелей, металургів і Мінекономіки.

Верховна Рада 14 січня 2020 року схвалила в першому читанні законопроект №2426. На підтримку законопроекту проголосували 313 народних депутатів. Парламентський комітет з питань економічного розвитку схвалив до другого читання законопроект №2426.

Об’єднання “Укрметалургпром” і Українська асоціація вторинних металів ( “УАВтормет”) на початку липня звернулися до керівництва комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, голів фракцій та депутатських груп з проханням підтримати прийняття в другому читанні і в цілому законопроекту №2426. При цьому “Укрметаллургпрома” і “Уавтормет” констатували, що прийняття законопроекту сприятиме не тільки подолання корупційної складової на ринку металобрухту України, а й стабілізації і подальшого зростання промислового виробництва в Україні. Також це відкриє широкі можливості для залучення інвестицій і кредитних ресурсів для модернізації в результаті виведення з тіні первинної заготовки та подолання масштабної корупційної складової.

У той же час метпідприємства зможуть розширити кількість легальних постачальників металобрухту, звільнитися від посередників, які часто виконують тільки транзакції по легалізації металобрухту, які були заготовлені на первинному ринку металобрухту, а також позбутися від вантажу численних претензій з боку органів Державної фіскальної служби України щодо невідповідності якості угод з компаніями-заготівельниками, що виникли внаслідок непрозорості низової заготівлі металобрухту.

Крім того, в перспективі, в результаті залучення інвестицій в сферу заготівлі металобрухту зростуть обсяги цього стратегічного для металургійної галузі сировини, дефіцит якого зараз спостерігається на ринку.

В результаті прийняття даного законопроекту, тільки за попередніми розрахунками, з тіні буде виведено близько 20 млрд грн оборотних коштів підприємств в сфері заготівлі металобрухту, в результаті чого держбюджет України отримає близько 1 млрд грн додаткових щорічних надходжень. Також буде офіційно оформлено близько 10 тис. Працівників, посилить їх соціальну захищеність і знизить рівень напруженості в суспільстві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *