Рада прийняла за основу законопроект “Про мультимодальні перевезення”

Верховна Рада прийняла в першому читанні і за основу законопроект про мультимодальні перевезення (№4258).

Відповідну законодавчу ініціативу на засіданні в п’ятницю підтримали 262 народних депутата.

Законопроект пропонує ввести в Україні поняття мультимодальной і комбінованого перевезення вантажів, мультимодального термінала, документа мультимодальной перевезення, оператора і замовника такого перевезення, визначення договору мультимодальной перевезення, його умов, прав і зобов’язань сторін, основних принципів держрегулювання і держдопомоги щодо даного виду перевезень.

Проектом закону, зокрема, пропонується закріпити право учасників мультимодальних перевезень здійснювати перевезення вантажу на підставі складання єдиного договору щодо всіх етапів перевезення незалежно від зміни видів транспорту і здійснювати перевезення вантажу по одному перевізними документами, за яким сторони досягли згоди.

Крім того, передбачено, що під час надання послуги з мультимодальной перевезення вантажів відповідальність оператора за вантаж перед замовником послуги охоплює період з моменту прийняття ним вантажу для мультимодальной перевезення і до моменту його видачі.

Для отримання відшкодування збитку за втрачений (пошкоджений) вантаж замовнику послуги не потрібно встановлювати, на якому етапі перевезення сталися пошкодження або втрата вантажу або хто з перевізників не виконав зобов’язання своєчасної доставки вантажу.

Проектом закону також передбачено встановлення граничного розміру відповідальності оператора мультимодальной перевезення в спеціальних правах запозичення відповідно до чинної міжнародної практики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *