Рада 14 січня готова проголосувати за ринок землі: підсумкова версія законопроекту

У Верховній Раді зареєстрували законопроект про обіг земель сільгосппризначення №2278-10, в остаточній редакції до другого читання. Про це повідомляє Економічна правда.

Законопроектом передбачаються зміни в Земельному кодексі щодо набуття права власності на землю сільгосппризначення і загальної площі земельних ділянок.

Згідно із законопроектом, набувати права власності на землю сільгосппризначення зможуть:

– громадяни України;

– юрособи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками яких є тільки громадяни України і / або держава і / або територіальні громади;

– територіальні громади;

– держава.

Також передбачається, що право власності на земельні ділянки можуть набувати банки і кредитні установи в порядку звернення стягнення на них як предмет застави. Такі земельні ділянки повинні бути відчужені банками та кредитними установами на торгах протягом 2 років з дня набуття права власності.

У той же час юрособи, засновниками або кінцевими бенефіціарами яких є особи, які не є громадянами України, можуть набувати право власності на землю сільгосппризначення з дня і за умови схвалення цього на референдумі.

При будь-яких умовах, в тому числі в разі схвалення на референдумі, забороняється право власності на земельні ділянки:

– юрособам, учасниками або бенефіціарами яких є іноземці – на землі державної та комунальної власності, а також – на землі, виділені власникам паїв, і які розташовані ближче 50 км від держкордону України (крім держкордону, яка проходить по морю);

– юрособам, учасниками або кінцевими бенефіціарами яких є громадяни РФ;

– особам, які належали або належать до терористичних організацій;

– юрособам, учасниками або бенефіціарами яких є іноземні держави;

– юрособам, де неможливо встановити кінцевого бенефіціара;

– юрособам, бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах;

– фізичним та юридичним особам, щодо яких застосовані санкції;

– юрособам, зареєстрованим в державах, включених в список тих, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

Відповідно до законопроекту, загальна площа земельних ділянок сільгосппризначення у власності громадянина не може перевищувати 10 тисяч гектарів. У власності юрособи (крім банків і кредитних установ) – не може перевищувати загальної площі земельних ділянок, які можуть перебувати у власності всіх її учасників, але не більше 10 тисяч гектарів.

Крім цього, передбачено, що розрахунки, пов’язані зі сплатою ціни земельних ділянок, проводяться в безготівковій формі.

Також не буде допускатися набуття права власності за оплатним договорами в разі відсутності документів, що підтверджують джерела походження коштів або інших активів, за рахунок яких купується таке право.

За словами радника прем’єр-міністра України Олексія Мушака, у Верховній Раді України вже 14 січня можуть проголосувати за відкриття ринку сільськогосподарської землі в Україні.

“Розблоковано розгляд земельного закону 2178-10 в парламенті. За регламентом, текст до другого читання має бути надано за 10 днів до дати розгляду. Тільки що порівняльна таблиця з’явилися на порталі ВР. Відповідно, в перший пленарний день 14 січня парламент вже може проголосувати за земреформи. Всі формальні процедури виконані. Тепер справа тільки за політичною волею і бажанням зробити реформу століття “, – написав Мушак на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, до шести сторінок законопроекту було подано 4018 поправок на 2528 сторінках. Більше 2000 з них стосуються референдуму. Саме слово референдум в таблиці змін зустрічається 4178. Частіше, ніж будь-яке інше слово.

“По факту це є законодавчим спамом, оскільки референдум необхідно виписувати не в земельному кодексі, а в іншому законі. Всі правки об’єднані в 9 блоків, в кожному з яких підтримано системну правку. Розгляд в залі пропонується зробити за 119 статтею регламенту ВР”, – зазначив радник Гончарука.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *