Rabobank прогнозує зростання цін на сільгосппродукцію в 2021 році

Визначено ряд факторів, які можуть призвести до подальшого зростання цін на сільгосппродукцію в 2021 році.

Такий прогноз зробив Rabobank, посилаючись на щорічне дослідження глобальних сільськогосподарських ринків.

Відзначається, що наслідки пандемії COVID-19, в результаті якої країни по всьому світу накопичують товари, поряд з очікуваними неврожаями через посушливі погодні умови, приведуть до зростання цін на сільгосппродукцію і створять період інфляції сільськогосподарських товарів.

Rabobank зазначає потенціал зростання для сої, кукурудзи та пшениці, а також ряду інших сільськогосподарських товарів. При цьому ціни на каву, бавовну, какао і цукор знизяться. Але в міру відновлення світової економіки в другій половині 2021 року ціни на етанол і цукор можуть зрости.

У прогнозі йдеться, що ціна на пшеницю досягла найвищого показника з 2014 р, але, хоча в сезоні-2020/21 її запаси збільшилися, це може бути компенсовано збільшенням світового попиту, викликаним пандемією, оскільки країни прагнуть забезпечити стабільне пропозицію. Ла-Нінья, ймовірно, як і раніше буде створювати проблеми для вирощування пшениці в усьому світі.

Пояснюється, що ціни на сою з усіх сировинних товарів знизилися в найбільшою мірою в 2020 р після двох років надлишкової пропозиції і низьких цін, викликаних «торговою війною». Ціни виросли після китайської програми імпорту, в результаті якої вони підскочили до чотирирічного максимуму. Очікується, що це продовжиться і в 2021 р завдяки триваючому попиту з боку Китаю.

«Поточні обставини дали фермерам деякий перепочинок після багатьох років стабільно низьких цін, але 2021-й несе в собі власні ризики. Навіть незважаючи на зростаючі надії на вакцину, COVID-19 залишається важко передбачуваним ризиком, в той час як Ла-Нінья може вплинути на врожайність у всьому світі. Ціни на пшеницю, кукурудзу і сою залишаться високими і можуть рости далі, а фермери будуть продовжувати користуватися сприятливими умовами виробництва і експорту », – заявили в Rabobank.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *