Пташиний грип: від української курятини відмовилися 7 країн

Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів констатувала, що 7 країн світу призупинили імпорт м’яса птиці з України через спалах пташиного грипу в Вінницькій області.

Про це Госпродпотребслужба повідомила «Українським Новинам».

Як зазначається, за станом на 20 лютого був заборонений експорт м’яса птиці з України до Японії (вироблене після 27 грудня 2019 року), Республіку Корея, в Азербайджан (і в цілому продукції птахівництва), в Республіку Вірменія (живої птиці всіх видів і в цілому продукції птахівництва), в Ірак, Філіппіни (птах дика і домашня, м’ясо і м’ясопродукти з птиці, яйця і насіннєва рідина), в Молдову (птах дика і домашня, м’ясо і м’ясопродукти з птиці, яйця і насіннєва рідина, яйцеклітини і ембріони птиці ).

Крім того, відповідно до вимог двосторонніх узгоджених сертифікатів з 20 лютого тимчасово припинена сертифікація української продукції птахівництва в Марокко, Республіку Туніс і Сінгапур.

Також був заборонений експорт м’яса птиці з Вінницької області в Гонконг, Об’єднані Арабські Емірати, Саудівську Аравію і Кувейт.

У відомстві нагадали, що, починаючи з 20 січня тимчасово було припинено сертифікація в країни европеського Союзу таких видів продукції: свіже м’ясо птиці, продукти з м’яса птиці, напівфабрикати з м’яса птиці, які не підлягають обробці, неперероблені побічні продукти, які складаються або містять матеріал від птиці.

Для довідки: 18 cічня 2020 року в Вінницькій області зафіксовано спалах пташиного грипу. 22 січня Євросоюз обмежив ввезення курятини з України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *