Птахівникам вигідніше експортувати м’ясо індички і качок, ніж курятину

Україна активно експортує курятину, щорічно формуючи обсяги в сотні тисяч тонн. А ось м’ясо індички, гусака і качки поставляється на зовнішні ринки в значно менших обсягах.

Про це йдеться в повідомленні Української асоціації аграрного експорту.

«Так, в 2018 році Україна експортувала лише 133 т морожених частин тушок індиків. Крім того, поставки за кордон заморожених нерозрізаний тушок качок склали лише 10 т, а заморожених і розрізаних – 52 т. Експорт розрізаних на частини заморожених тушок гусей в 2018 – 218 т », – відзначають експерти.

В асоціації визнають, що в світовому масштабі ринки м’яса індички, гусака і качки, на відміну від курятини, враховуючи обсяги торгівлі, можна впевнено назвати нішевими. Тут є високий платоспроможний попит. Підтвердженням цього служить і порівняння експортних цін України на різне м’ясо птиці.

«Українська курятина продається в інші країни за середньою ціною близько 1500 $ / т, тоді як заморожена індичатина варто більше 2000 $ / т, тушки качок – в діапазоні 1200-2600 $ / т, а вартість тушок гусей доходить майже до 10000 $ / т . Тому, для наших потенційних експортерів зосередження на цих видах м’яса птиці принесе істотну вигоду », – підрахували експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *