Пшеничне борошно в Україні дорожчає: названі причини

Українські переробники з початку тижня поступово підвищують ціни пропозиції на пшеничне борошно.

Про це повідомляє ІА «АПК-Інформ».

«Після деякої стабілізації на українському ринку пшеничного борошна знову почав домінувати підвищувальний ціновий тренд, багато в чому викликаний попереднім подорожчанням сировинної бази і, відповідно, збільшенням витрат на виробництво готової продукції. Традиційно, ключову підтримку цінам зробило стрімке подорожчання пшениці з протеїном 12,5% на експортному ринку, вартість якої подолала позначку в 300 $ / т FOB і 8500 грн / т СРТ-порт на тлі активізації попиту імпортерів, затримки збиральної і неоднозначних перспектив виробництва ( в т.ч. щодо якісних показників) в ряді основних країнах-експортерах », – прокоментувала ситуацію керівник відділу зернових і олійних ринків ІА« АПК-Інформ »Анна Танская.

Станом на 9 вересня ціни пропозиції на борошно вищого і 1 сорту озвучуються переважно в діапазоні 9800-11600 і 9500-11300 грн / т EXW відповідно, що в середньому на 200-400 грн / т, а в ряді випадків на 500-600 грн / т вище показників в кінці минулого тижня.

При цьому експерт зазначила, що більш активному росту цін перешкоджають складності з реалізацією готової продукції на тлі помірного попиту і присутності на внутрішньому ринку дешевшого борошна, імпортованої з Білорусі.

«Все це надало підтримку і експортними цінами на борошно, які варіюються в досить широкому діапазоні – 300-350 USD / т FCA на вищий сорт. При цьому попит імпортерів залишається вкрай стриманим. З початку сезону українським борошномелам вдалося експортувати близько 24 тис. Т проти 35,2 і 45,3 тис. Т за перші 2 місяці 2020/21 і 2019/20 МР відповідно. Напередодні виходу оновленого звіту USDA ціни дещо стабілізувалися. Разом з тим, в 2021/22 МР загальний баланс пшениці в 8 найбільших країнах-експортерах залишається досить напруженим – співвідношення запасів і споживання очікується на мінімальному рівні за останні 20 років! Що на тлі питань з якості зернової буде продовжувати підігрівати ринок, незважаючи на локальні оптимістичні оцінки в ряді країн-виробників », – підкреслила Танская.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *