Проведено дослідження, які компанії могли б забезпечити продовольчу безпеку України

В Україні питання продовольчої безпеки країни залежить від 4-х підприємств: ДПЗКУ, АТ «Аграрний фонд», ДОБУ «Аграрний фонд» і Держрезерв України.

Про це повідомляється в матеріалі AgroPolit.com.

«Збитки компанії ДПЗКУ в 2019 році склали 1,9 млрд грн, нестача зернових на підприємстві по філіях склала 52 тис. Т. Фінрезультат Держрезерву – це більше 1 млрд грн збитків, ДОБУ« Аграрний фонд »також залишається неприбутковою організацією. АТ «Аграрний фонд» звітує про збитки компанії, хоча за підсумками 2018 року він увійшов до 100 найприбутковіших держкомпаній », – наголошується в матеріалі.

У FAO ( «Продовольча і сільськогосподарська організація ООН») прогнозують, що стресова ситуація для аграрного бізнесу, яка виникла внаслідок карантину, може привести до того, що в світі 183 млн осіб страждатимуть від голоду.

«Якщо уряд має бачення, що« Аграрному фонду »потрібно забезпечити продовольчу безпеку в довгостроковій перспективі, то ми готові виступити гарантом такої безпеки. Та й взагалі з власною переробкою «Аграрний фонд» може бути успішною і ефективною державною компанією, з часткою на ринку борошна не менше 20%. Адже ми і на чужих потужностях робимо до 12-14%, а на своїх це кількість значно зросла б. Тоді вдалося б говорити про більш вигідною ціною для кінцевого споживача і про більш високу якість продукту », – розповів виконуючий обов’язки голови правління АТ« Аграрний фонд »Богдан Банчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *