ПРООН та МОП запускають в Україні пілотний проект для розширення економічних можливостей жінок

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно з Міжнародною організацією праці (МОП) представили новий спільний пілотний проект “Розширення економічних можливостей жінок як відповідь на кризу COVID-19 в Україні”, повідомляє відділ комунікації ПРООН в Україні.

Відзначається, що проект покликаний сприяти сталому відновленню рівня життя населення України, яке відчуло негативні наслідки пандемії COVID-19, в тому числі шляхом розширення економічних можливостей жінок за допомогою вдосконалення відповідних інституційних механізмів і створення умов для поліпшення матеріального становища жінок. Проект буде впроваджуватися в двох цільових регіонах – Рівненській та Сумській областях.

Відкриваючи презентацію спільного пілотного проекту, постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Герчева зазначила, що він націлений на усунення прогалин, які виявила пандемія, а також на підтримку вразливих груп.

“Сприяння розширенню економічних можливостей жінок – це дуже важливий крок, що наближає нас до гендерної рівності. Я переконана, що цей проект стане початком чудового партнерства, сприяючи рівним економічним можливостям і підтримки економічної стійкості жінок – не дивлячись на складні виклики, які спровокувала нинішня криза”, – зазначила Герчева.

У свою чергу, директор Бюро МОП в країнах Центральної та Східної Європи Маркус Пілгрим заявив, що доступ до ринку праці є ключовим питанням в Україні, адже 36% жінок у віці від 15 до 64 років непрацевлаштовані.

“Пандемія загострив існуючі проблеми в сфері працевлаштування в Україні. В період кризи підприємництво є важливою і іноді єдиною можливістю для жінок вирватися з бідності, а також може сприяти загальному поліпшенню ситуації на ринку праці в таких сферах, як гідне працевлаштування, забезпечення гендерної рівності та економічне розширення можливостей жінок “, – підкреслив Пілгрим.

Відзначається, що цей проект стосується насамперед просування цінностей гендерної рівності та розширення можливостей жінок на всіх рівнях – національному, регіональному та місцевому.

Він передбачає заходи по чотирьох напрямках і кілька додаткових заходів, які охоплюють цю тему на макро-, мезо- і мікрорівнях. Крім запланованих заходів з просування діалогу для забезпечення інклюзивного політики, чотири місцеві громади і два бізнес-об’єднання отримають допомогу для зміцнення бізнесу, якими керують жінки.

Очікується, що в рамках проекту сто жінок в цільових областях зможуть пройти тренінги для поглиблення своїх підприємницьких навичок, в тому числі використовуючи практики найбільших міжнародних програм з розвитку підприємництва.

Згодом 25 жінок-підприємниць зможуть отримати менторську підтримку для реалізації своїх бізнес-планів. Крім того, в пілотних регіонах було відібрано 25 мікро-, малих і середніх бізнесів, які пройдуть тренінги для освоєння інструментів Інтернет-торгівлі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *