Прометей залучив $ 5 млн швейцарських інвестицій під аграрні розписки

Компанія «Прометей» реалізувала унікальний інвестиційний проект спільно зі швейцарським інвестиційним фондом, який надав фінансування в $ 5 млн під аграрні розписки.

Про це розповів власник групи компаній «Прометей» Рафаель Гороян в інтерв’ю для видання «Фокус».

Він акцентував, що «Прометей» став одним з перших в Україні, хто використовував цей прогресивний інструмент у співпраці з міжнародним фондом такого рівня.

«Це дуже зручний інвестиційний інструмент, тому що предметом застави є майбутній урожай. Крім того, він володіє високою надійністю, бо добре захищений українським законодавством. Прецедент того, що нам вдалося залучити фінансування солідного міжнародного інвестора під аграрні розписки, це дуже хороша історія для всіх учасників українського агросектора », – прокоментував він.

Рафаель Гороян акцентував, що для реалізації цієї можливості, агровиробнику потрібна бездоганна ділова репутація, необхідно збудувати довірчі відносини з фінансовими партнерами і бути готовим до того, що отримати ці кошти буде непросто.

«Цей інструмент поки коштує дорого, часто вимагає проходження міжнародного аудиту, але їм можна скористатися для залучення зовнішніх інвестицій, що завжди актуально для учасників українського агроринку», – розповів власник ГК «Прометей».

Він акцентував, що при планованому обороті компанії на 2021 року в сумі $ 350 млн, кредитний портфель становить всього $ 66 млн.

«Практично 100% свого прибутку ми вкладаємо в« довгі »гроші для фінансування довгострокових програм розвитку елеваторного господарства, модернізації та нерухомості, а« короткі гроші »- короткострокові кредитні лінії українських та іноземних фінансових установ – для поповнення оборотних коштів і проведення торгових операцій», – йдеться в повідомленні.

Рафаель Гороян зазначив, що це менш ризиковані позики, як з точки зору банків, так і з точки зору ГК «Прометей». Наявні кредити у компанії систематично погашаються, а при необхідності залучаються знову. Тим більше, що в цьому році українські банки пропонують позикові кошти дешевше, ніж іноземні.

Відзначається, що фінансування на довгій дистанції може спотворити реальну картину фінансового становища компанії, тому що в момент повернення кредиту в компаніях часто виникають складності – в плинності ці кошти можуть бути неправильно акумульовані і враховані, а також мати помилки в розрахунку прибутковості.

«І щоб всі ці дрібні нюанси не впливали на нас, мною прийнято рішення інвестувати свої« довгі »гроші. Тобто ми свідомо не завантажується в дорогі інвестиції. Ця стратегія виявилася правильною – незважаючи на складний рік ми змогли утримати фінансовий результат на рівні попереднього 2019 р і в 2020 р вийшли на показник EBITDA в сумі $ 33,8 млн. І я сподіваюся, що за підсумками 2021 року компанія зможе збільшити EBITDA вже до $ 40 млн », – підсумував він.