Производитель: Продавать масло на внутренний рынок себе в убыток мы не будем

Підписання Меморандуму про взаєморозуміння з метою забезпечення прогнозованого режиму експорту соняшникової олії на 2020/21 МР малоймовірно призведе до зниження цін на внутрішньому ринку.

Про це йдеться в повідомленні компанії «Агроліга», яка займається виробництвом соняшникової олії.

Як зазначається, меморандумом влада сподівається на зниження цін виробниками, в спробі уникнути нових санкцій.

«При цьому очевидно, що ціни на світовому ринку не підуть вниз, і досягти здешевлення на внутрішньому можливо тільки за рахунок маржі самих же виробників, що продають на внутрішньому ринку.

«Агроліга» абсолютно експортно орієнтована компанія, 95% продукції якої в принципі не потрапляють на внутрішній ринок.

Світові котирування на олійні можуть ще більше зрости, а продавати масло собі в збиток ми не будемо. Тим більше, що сам формат меморандуму не передбачає обов’язковості його виконання і санкцій для порушників домовленостей », – йдеться в повідомленні компанії.

У «Агроліга» припускають, що в результаті все може закінчиться тим, що на час ціни на масло в роздробі незначно просядуть, Кабмін відзвітує, що домігся здешевлення, а далі все повернуться до діючої формулою – світова ціна плюс податки і маржа виробників і роздробу.

«Обмежувати експорт має сенс, якщо його обсяги настільки великі, що це впливає на пропозицію на внутрішньому ринку, провокує дефіцит і підвищення цін. Але це – не наш випадок, так як внутрішнє споживання масла в Україні незначно, а наявних запасів більше ніж достатньо », – відзначають в компанії.

Для довідки: група компаній «Агроліга» працює на українському ринку з 1992 р Займається вирощуванням широкого спектру зернових культур, виробництвом рослинної олії і молочним тваринництвом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *