Прогноз: Яйця найближчим часом не подешевшають

Високі ціни на яйця, які спостерігаються в грудні 2020 року через подорожчання кормового сировини, залишаться на тому ж рівні або ж ще зростуть.

Такий прогноз зробили в Асоціації тваринників України.

«Оскільки кінець 2020 р сколихнув кормовиробників нестабільністю ринку сировини, стрімким зростанням цін на зернові (кукурудза, пшениця) і білкові (шрот / макуха сої та соняшнику) на тлі їхнього дефіциту, це стало причиною подорожчання і комбікормів, які займають до 70-75 % собівартості виробництва продукції », – пояснює експерт по птахівництву Асоціації тваринників України і компанії AVA Group Ірина Бойко.

За її словами, на тлі цих подій фермери бояться, що не вистачить корму: деякі виробники скорочують поголів’я птиці, а деякі – навіть змушені закриватися, щоб перечекати непередбачувані коливання.

На кінець грудня 2020 р собівартість виробництва яєць на підприємствах коливається в межах 22 грн / 10 шт, а кінцева ціна на полицях споживачів – від 30 грн / 10шт, уточнили в асоціації.

«Після новорічних свят попит споживачів знизиться, а ось ціна на яйця, швидше за все, збільшиться, в зв’язку з поступовим скороченням поголів’я птиці і продовженням зростання цін на ринку сировини», – прогнозують в асоціації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *