Прогноз: Яблука повернуть позиції в структурі плодово-ягідного експорту України

Україна в 2021 р. збільшила експортні відвантаження фруктів, ягід та горіхів. За даний період буде експортовано 177 тис. т цієї продукції, що на 13% вище аналогічного показника минулого року.

Таку попередню оцінку озвучила асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».

«Варто відмітити, що якщо раніше в структурі експорту даної категорії переважали яблука та горіхи, то зараз значна частка належить ягодам. За результатами 10 місяців 2021 року, ягоди займають 45% всього експорту в натуральному виразі. Найбільше експортується малина (20% експорту даної категорії) та чорниці (17%). Реалізуються ягоди як в свіжому, так і в замороженому вигляді.

Звісно, до кінця року ця структура трохи зміниться, оскільки цьогоріч маємо гарний врожай яблук, і вони будуть активніше експортуватися в останні 2 місяці 2021 року», — розповіла аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Головними імпортерами українських фруктів, ягід та горіхів є країни Європейського Союзу. Сукупно вони генерують 86% експортної виручки України даної категорії.

Серед них найбільше імпортує: Польща (34% української експортної виручки), Німеччина (9%) та Франція (8%). Така зосередженість на європейському ринку, в першу чергу зумовлена територіальною близькістю цих країн, а також підвищеним попитом зі сторони європейців на корисні для здоров«я продукти, якими і являються фрукти, ягоди та горіхи, пояснюють в УКАБ.