Прогноз: Виробництво цукру в Україні скоротиться на 15%

В Україні в 2020/2021 МР виробництво цукру очікується в межах 1,2 млн т, що на 15% менше, ніж в попередньому році.

Таким прогнозом з AgroPortal.ua поділився аналітик сировинних ринків і сільського господарства національної асоціації «Укрцукор» Назар Міхайловін.

Він розповідає, що в поточному році аграріями було посіяно 209 тис. Га цукрових буряків, що на 5% менше, ніж в минулому році. Найбільше посіяно у Вінницькій, Полтавській, Хмельницькій та Київській областях.

«Виробничий сезон переробки цукрових буряків урожаю поточного року почався з незначним запізненням, в порівнянні з минулим роком. Так, в 2019 році сезон почався 1 вересня, а в 2020 році – 5 вересня першим почав переробляти цукрові буряки ТОВ «Радехівський цукор» – Радехівське виробництво », – розповідає експерт.

Додає, що за станом на 14 вересня працює 3 цукрових заводи у Львівській, Полтавській і Житомирській областях, які вже виробили 8 тис. Т цукру.

За словами фахівця, в цьому році цукрові заводи відстрочили початок нового сезону переробки буряка на більш пізні терміни. Причиною цього стала посуха в більшості регіонів України, з-за якої утворилася ґрунтова кірка, яка ускладнює процес збирання врожаю.

«Саме цей фактор впливає на зниження темпів копання цукрових буряків. Очікується, що ситуація на полях покращиться і більшість заводів запрацюють до кінця вересня », – каже Міхайловін.

В цілому, за очікуваннями «Укрцукор», в новому сезоні будуть працювати 33 цукрових заводи.

Однак незважаючи на зменшення обсягів виробництва потреби внутрішнього ринку будуть повністю забезпечені.

«З урахуванням перехідних залишків ресурси цукру на період 2020/2021 МР в повному обсязі забезпечує потреби внутрішнього ринку цукром і значного зростання цін не передбачається», – підсумував експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *