Прогноз: Виробництво сиру в Україні буде скорочуватися

Українські сировари зараз знаходяться в досить складному становищі. З одного боку, на ринок тисне зростаючий імпорт дешевих європейських сирів, з іншого боку, закупівельні ціни на молоко, які утримують цельномолочнікі, не дозволяють сироварів знизити закупівельну ціну на сировину.

В результаті прибутковість багатьох виробників мізерна, а діяльність деяких сирзаводів і зовсім збиткова, повідомляє «Інфагро».

«Навіть зараз, коли курс гривні обвалився, собівартість придбання європейських сирів типу Гауда / Едам рідко перевищує позначку в 115 грн / кг (з доставкою і розмитненням). Такий сир трейдери-імпортери без проблем віддають дистриб’юторам по 125 грн. Українські сировари пересічні сири пропонують цим дистриб’юторам, як правило, не дешевше 160 грн / кг », – пояснюють аналітики.

Експорт, на їхню думку, не рятує, він мізерний, та ціна там невисока. Тому не дивно, що багато підприємств не витримують конкуренції, знижуючи обсяги виробництва.

«Минулого місяця випуск сичужного сиру разом з сирними продуктами скоротився ще на 4% до 9,8 тис. Т. А за весь 2019 року в порівнянні з 2018 року випуск зменшився приблизно на 17%, до 128 тис. Т, правда в більшій мірі за рахунок сирного продукту », – уточнюють експерти.

Аналітики «Інфагро» вважають, що справжніх твердих-напівтвердих сирів випущено лише небагато чим більше 60 тис. Т. І допускають, що в поточному році виробництво сирів в Україні впаде ще на 5-7% через збільшення імпорту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *