Прогноз: Вершкове масло подорожчає на 15% до кінця року

Ціни на вершкове масло у світі за останні місяці зросли на третину. До кінця року очікується зростання цін ще на 15%, що також відбудеться і в Україні, оскільки вітчизняний ринок реагує на світові тенденції.

Таку думку висловив директор «Інфагро» Василь Вінтоняк у коментарі Delo.ua.

За словами експерта, зараз ціни на вершкове масло є найвищими за останні роки. Така тенденція пов’язана із зростанням вартості сировини та через рекордні ціни на газ, які за останні два місяці спостерігалися у світі.

“Також зростання цін на вершкове масло у світі зумовлене високим попитом на сировину з боку трейдерів. Однак в Україні вартість кінцевого продукту зростає повільніше, ніж на інших ринках”, – пояснив він.

Щодо імпорту та експорту вершкового масла, то в Україні зараз спостерігається баланс, де близько 10 тис. т Україна відправляє на експорт і приблизно такі ж обсяги імпортує. За попередньою оцінкою Василя Вінтоняка, цей рік Україна може закінчити з вищими показниками експорту, до 11 тис. т.

«Кілька років тому ми експортували олію до ЄС, але зараз переважно продаємо до пострадянських країн, таких як Казахстан, Вірменія, Молдова, Грузія. Три роки тому Україна експортувала до 30 тис. т за рік, але зараз у нас уже немає таких обсягів молока, щоб зробити стільки олії та продати її», – нагадав він.

Експерт додав, що імпорт вершкового масла в Україну переважно надходить із Польщі. При цьому собівартість польської олії після розмитнення вища (понад 200 грн/кг), ніж в Україні (близько 180 грн/кг), тому зараз іноземним експортерам стає невигідно завозити її до нашої країни.