Прогноз: В Україні можливе перевиробництво спаржі

ТОВ «Нiкардія» (Житомирська обл.) Планує збільшувати площі під спаржею.

Про це повідомив директор зі стратегії та розвитку ТОВ «Нікдарія» Євген Харлан в колонці на AgroTimes.

Він зазначив, що через погодні умови в цьому році отримали врожайність 300 кг / га, що втричі нижче торішньої (більше 1 т / га).

«Спаржа досить витривала, проте рушає в активне зростання при температурі 10 ° С, яка тримається мінімум три доби поспіль. А що ми бачили в травні цього року? Щотижня траплялася ситуація, коли стовпчик термометра вночі опускався до 4-5 ° С, одного разу навіть до нуля, а спаржа – це 90% води. Підмерзаючи, пагони перетворюються в некондиционную продукцію », – пояснив Євген Харлан.

Він підкреслює, що погода не буває однаковою кожен року, тому в цілому успіх справи залежить від грамотності самого виробника.

«Я прогнозую, що через кілька років в Україні можливо надвиробництво спаржі. Уже є такі аграрії, які планують закладати в 100 гектарів цього овоча », – розповів Харлан.

На перший погляд, від спаржі – самі переваги. Виробник бачить, що ціна на спаржу тримається висока: 90-100 грн / кг – на недопрацьовану, 190-220 грн / кг – на сортовану і упаковану. На товарну продукцію від посадки треба чекати рік: навесні посадив – наступної весни отримав. При вартості закладки одного гектара спаржі в $ 10 тис., Окупність становить два-три роки. Однак зазвичай виробники не враховують потреби в додаткових інвестиціях: для спаржі критично важливо забезпечити крапельний полив в період вегетації, а після збирання – швидке охолодження. Вкрай бажано ще мати лінії для миття та сортування, зазначає експерт.

«В умовах надвиробництва у виграші будуть не ті, хто розраховував на ціну 200 грн / кг, а хто орієнтувався на 100 грн / кг і інвестував в полив, холодильник і доопрацювання. Про зовнішньому ринку при цьому мова не йде. Розраховувати можна тільки на внутрішнього споживача. Закордонний ринок і без того перенасичений своєї місцевої продукцією, ще й удвічі дешевша за українську », – пояснює Харлан.

Також він розповів, що «Нікдарія» планує площі під цією культурою збільшувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *