Прогноз: Українські заводи зможуть переробити лише половину врожаю сої

«Вінницький олійножировий комбінат» групи ViOil в минулому маркетинговому році став одним з найбільших виробників соєвої олії.

Про це йдеться в повідомленні комдпаніі.

Як зазначається, всього в 2018/19 МР українські переробні підприємства випустили 270,4 тис. Т соєвого масла. ВМЖК займає близько 9% ринку.

«Особливістю минулого сезону стало нарощування виробництва та експорту соєвого масла і шроту. Цьому сприяло збільшення виробництва соєвих бобів – в 2018/19 маркетинговому році їх валовий збір склав 4,5 млн т », – зазначив голова правління« Вінницького олійно-жирового комбінату »Дмитро Чаленко.

За прогнозами асоціації «Укроліяпром», в 2019/20 МР українські олійноекстракційні заводи можуть переробити понад 52% всіх вирощених в Україні соєвих бобів.

Для довідки: у грудні 2017 року Верховна Рада України прийняла так звані «соєво-рапсові правки», які позбавили виробників і експортерів права отримувати державну фінансову підтримку через механізм відшкодування ПДВ при експорті сої (з 1 вересня 2018 до 31 грудня 2021) і при експорті ріпаку (з 1 січня 2020 до 31 грудня 2021). Пізніше це право повернули виробникам, але з ринку виштовхнули експортерів і дрібних виробників, які не спобних сформувати експортні партії. Експерти оцінюють втрати аграріїв від дії норми приблизно в 10 $ / т.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *