Прогноз: Україна виробить на 15% менше цукру

Виробництво цукру в 2020/21 МР прогнозується на рівні 1,2-1,3 млн т, що на 15% менше, ніж роком раніше. Число переробних підприємств залишиться незмінним – 33 цукрових заводи.

Такий прогноз зробив аналітичний відділ НАЦУ «Укрцукор».

«З огляду на скорочення посівних площ і погодні умови, які можуть істотно вплинути на врожайність, оскільки вже зараз відомо, що пилові бурі пошкодили частину посівів у Тернопільській, Харківській і Кіровоградській областях, а центральні регіони страждають від впливу шкідників, виробництво цукру в 2020/2021 МР прогнозується на рівні 1,2-1,3 млн т. це більш ніж на 15% менше, ніж в попередньому році, однак це в повному обсязі може покрити потребу внутрішнього ринку », – пояснює аналітик НАЦУ« Укрцукор »Назар Міхайловін.

У профільній асоціації відзначили, що вплив аномальних погодних умов на стан посівів відзначають і аграрії Житомирщини. Через пилові бурі Новомиргородський цукровий завод змушений був пересіяти майже половину посівних площ, стверджує керівник сировинного підрозділу підприємства Віктор Ніколюк.

«У поточному році ми посіяли 5400 га цукрових буряків. Посівну почали 29 березня і за 7 днів успішно її завершили. Буряк вдало зійшла, посіви були в чудовому стані, а вже на початку травня пилові бурі видули 3300 га. Всю площу пересіяли знову цукровими буряками, але два тижні тому бурі знову знищили 700 га посівів. Оскільки завод буде працювати в цьому сезоні, обсяги сировини зменшувати не будемо, але беручи до уваги всі фактори, які серйозно впливають на врожайність: відсутність вологи, посушлива зима і весна, пилові бурі і велика кількість шкідників, сподіваємося в цьому році вийти на середню врожайність 40-45 т / га », – розповів Ніколюк.

Західні регіони України, які є одними з лідерів з вирощування цукрових буряків та виробництва цукру також зазнали впливу пилових бур і квітневих заморозків.

«У цьому році ми посіяли 33,2 тис. Га цукрових буряків. Посівну кампанію розпочали 20 березня і закінчили 9 квітня, але через низьку температуру повітря рівномірних сходів не отримали. Потім заморозки пошкодили 50 га посівів. Далі була перша пилова буря у Львівській області в результаті якої довелося пересіяти 450 га, а 12 травня була друга хвиля пилової бурі вже в Тернопільській, Чернівецькій, Івано-Франківській і частково в Хмельницькій областях. Вона пошкодила близько 1300 га посівів, 300 з яких ми пересіяли іншими культурами. На даний момент ще 600 га залишаються під питанням, швидше за все ми пересіємо їх також цукровими буряками. Не дивлячись на складні погодні умови, будемо намагатися досягти врожайності понад 50 т / га », – пояснює Роман Борисюк, директор по сировині ТОВ« Радехівський цукор ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *