Прогноз: Ціни на яблука впадуть

Рекордно високий урожай товарного яблука очікується в Україні і багатьох регіонах ЄС. Це може спричинити за собою обвал цін на них.

З урахуванням планового збору врожаю в цьому році ціни на яблука можуть досягти рівня 2019 року, де середня ціна за сезон була близько 6-7 грн / кг. Однак останні партії виробники продавали за високою ціною на рівні 20-35 грн / кг, пише Delo.ua.

«Без сумніву, погодні аномалії, такі як град чи сильний дощ, можуть нашкодити врожаю, що може вплинути на його вартість. Однак на сьогоднішній день прогнозується високий урожай яблук в нашій країні і Європі, хоча остаточна ціна буде сформована у вересні після того, як фермери зберуть урожай », – розповів президент« Української плодоовочевої асоціації »(УПОА) Тарас Баштанник.

За його словами, реалізація локального продукту буде здійснюватися всередині країни і відправлятися на експорт. Україна з року в рік нарощує свою присутність в Саудівській Аравії, Арабських Еміратах, Індонезії, Сінгапурі, Європі. При цьому на ринки азіатських і східних країн яблука постачають морем, а морська логістика зараз переживає не найкращі часи.

«Зараз це дорого і складно. Якщо вирішаться проблеми з морської логістикою, то яблуко попливе в Азію і арабські країни. Надіслати до Європи набагато простіше, так як його доставляють автотранспортом », – резюмує Баштанник.

Обвал цін на яблука також прогнозує експерт ФАО Андрій Ярмак. За його словами, українським фермерам буде важко заробити через аномально високого врожаю і низький попит. Плюс в ЄС ще залишилися запаси попереднього врожаю яблук, а при низькому попиті їх вартість нижче.

При цьому він додав, що через проблеми з морської логістикою (не вистачає контейнерів для експорту) цей вид перевезень став значно дорожче, ніж зазвичай. Сухопутним шляхом поставляти яблука є можливість тільки в Європу, де зараз свій різке зростання виробництва.

Зростання виробництва яблук на 30% очікують і в Польщі, при тому, що сезон вирощування був важким через сильні дощі. А в Молдові вже відзначено різке падіння вартості ранніх яблук через те, що попередній запас повністю не був реалізований. У РФ, яка є єдиним великим імпортером регіону, також отримає рекордний урожай яблук, тому знову різко знизить імпорт. А це означає, що Молдові і Сербії потрібно буде кудись продавати яблуко, яке раніше йшло в РФ.