Прогноз: Світовий попит на кормові зернові впаде

Сільському господарству України в 2020 р загрожує чимало небезпек. І посуха, яка накрила країну, варто першою в черзі серед негативних чинників.

Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак в коментарі «Укрінформу».

«Засуха значно послабила стан озимих. Навіть незначні заморозки в останні дні пошкодили пшеницю, але особливо постраждав ріпак. До речі, саме пшениця є культурою, ціни на яку можуть вирости на світовому рівні досить відчутно. Оскільки на кормові зернові – ціни можуть впасти », – зазначив Ярмак.

Він підкреслює: якщо не підуть дощі, не буде сенсу сіяти в суху землю кукурудзу, соняшник і сою. Тим більше, якщо мова йде про великі обсяги. Отже і виробництво, пов’язане з цими культурами, може істотно скоротитися.

«Вже зараз очевидно, що світовий попит на кормові зернові впаде через падіння попиту на м’ясо і через низькі цін на нафту (це означає, що менше кукурудзи йде на виробництво біоетанолу в США, тобто її більше потрапляє безпосередньо на ринок. – Авт). Аналогічна ситуація з білковими кормами. Тим більше, що попит на молоко в світі падає, і в Україні теж вже відчуваються ці проблеми. По цукру також перспективи погані, тому що нафта дешевшає, а це значить, що Бразилія переробляє очерет на цукор, а не на біоетанол », – розповів експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *