Прогноз: Світові ціни на соняшникову олію будуть знижуватися до кінця року

Ціни на харчові масла, ймовірно, впадуть на помірні 100 $ / т в решту року і прискорять своє зниження в першій половині 2022 року в міру зростання виробництва.

Такий прогноз зробив гамбурзької аналітичної компанії Oil World (Німеччина) Томас Мільке, повідомляє oilworld.ru з посиланням на Reuters.

«Ціни на пальмовий олеїн RBD в Малайзії в першому півріччі можуть скласти в середньому 920 $ / т, що майже на 23% нижче поточного рівня», – зазначив експерт.

За його словами, в першому півріччі аргентинське соєву олію може коштувати в середньому 1050 $ / т, а соняшникова олія Чорного моря – 1040 $ / т.

«Ми очікуємо помірного зниження цін у наступні три місяці на рослинні олії, спочатку на соняшникову олію, за яким слідують пальмову олію і соєву олію, ймовірно, на 100 $ / т», – сказав Мільке.

За його словами, ціни на соняшникову олію необхідно скоригувати, щоб повернути собі частку ринку після втрати переваги перед конкурентами через більш високі ціни в цьому році.

За його словами, світове виробництво соєвої олії може вирости на 2 млн т на рік з 1 жовтня до 61,68 млн т, а виробництво соняшникової олії може вирости на 3 млн т до 22 млн т.

За його словами, виробництво пальмового масла може вирости на 3,5 млн т до 4 млн т в 2021/22 році в порівнянні з ростом на 1,7 млн ​​т за той же період роком раніше.

«Базові ціни на пальмове масло в цьому році підскочили майже на чверть, збільшуючись третій рік поспіль, оскільки викликана пандемією нестача робочої сили привела до скорочення виробництва у другому за величиною виробнику в світі Малайзії», – пояснив експерт.

За словами Мільке, після того, як зростання цін на харчові олії призвела до зниження попиту, особливо в країнах, що розвиваються, відкладений попит може виникнути після коригування цін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *