Прогноз: Шрот в Україні буде дорожчати, незалежно від ситуації в світі

Ціни на соєвий і соняшниковий шрот в Україні зростають і ця тенденція збережеться надалі.

Таку думку висловив експерт з прогнозування та ціноутворення на ринку кормового сировини Олексій Тартаковський, йдеться в повідомленні компанії «Фенікс Агро».

Він зазначив, що збір сої та соняшнику в Україні ще триває. Станом на 16 листопада, за офіційними даними, сої зібрано 2,95 млн т з 96% площ.

«У зв’язку зі значно меншим урожаєм олійної в Україні та враховуючи світову кон’юнктуру, ціна на сою зростає погодинно. Зараз заводи закуповують сою на переробку на рівні 17200 грн / т. Учасники ринку вже назвали цю сою найдорожчою в історії. Ціна в портах на сою озвучується на рівні 17400-17600 грн / т », – зазначив експерт.

Тартаковський підкреслює, що експортний попит на продукти переробки сої, особливо шрот, високий. На даний момент, заводи забезпечені сировиною для переробки на 1-1,5 місяці. Для порівняння, в аналогічний період минулого року забезпечення було на рівні 2-х і більше місяців. Тому, поки заводи не поспішають фіксувати ціни на значні обсяги шроту і стримують продажу очікуючи зростання ціни.

У той же час, соняшнику зібрано 12,9 млн т з 99% площ. Але на ринку, за словами експерта, впевнені, що показники врожайності соняшнику дещо завищені. Реально оцінюють урожай на рівні 11,7-11,9 млн т.

«Соняшниковий шрот дуже затребуваний продукт серед імпортерів. Особливо великим попитом створює Китай, який тримає досить високу ціну. У зв’язку зі зниженням прогнозу виробництва соняшнику в світі, і в Україні в цілому, пропозицію на світовому ринку буде обмежена. Україна, як один з найбільших експортерів соняшникової шроту, буде затребуваним продавцем продукту. Відповідно, якщо обсяги на ринку будуть низькими, ціна на український шрот буде рости, незалежно від ситуації на світовому ринку. Тому, вже в середині грудня реально буде побачити ціну на шрот в районі 11000 грн / т », – вважає експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *