Прогноз: Ринок картоплі в новому сезоні знову буде залежати від населення

Ринок картоплі в 2020/21 МР може залишатися нестабільним. Основними факторами, які будуть впливати на ціноутворення, будуть погодні умови в період вегетації і активність сільського населення України, яке вирощує понад 95% від загального обсягу картоплі.

Такий прогноз зробили аналітики проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

«За попередніми даними можна констатувати, що площі під картоплею у професійних виробників якщо і зростуть, то незначно. На сьогоднішній день збільшити обсяги виробництва дозволити собі може далеко не кожен, адже ціни тільки на якісний посадковий матеріал складають 1200-1400 € / т, захист рослин вимагає регулярних і досить дорогих робіт, а деякі виробники ще й використовують крапельне зрошення », – пояснюють фахівці .

З іншого боку, з огляду на карантинні заходи, все більше продукції реалізується через супермаркети, а вони можуть працювати тільки з професійними виробниками при наявності всіх необхідних документів. З огляду на мізерну частку професійного виробництва в сегменті картоплі, на сьогоднішній день в мережі дуже мала ймовірність задовольнити українських споживачів вітчизняною продукцією протягом нового сезону, вважають експерти.

«Отже, залишається сподіватися, що в господарствах населення увагу до вирощування картоплі в майбутньому сезоні збільшиться, а погодні умови, які зараз є несприятливими для вирощування картоплі з-за відсутності опадів і нестачі вологи в грунті, протягом всього сезону вегетації будуть більш вдалими, ніж в минулому році », – додають аналітики.

Що стосується цін на «другий хліб» в сезоні-2020/21, то, за прогнозами, вони можуть навіть перевищити показники нинішнього, якщо сільське населення знову отримає погані врожаї, а перепони з імпортом матимуть місце, як і сьогодні.

«У разі, якщо обсяги виробництва якісної картоплі в господарствах населення збільшаться – відповідно, отримаємо і низькі ціни протягом усього сезону», – підсумували фахівці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *