Зростання ринку біопрепаратів в найближчий період складе 10-15%, тоді як сегмента хімічних засобів захисту рослин – 2-6%.
Такими прогнозами під час Всеукраїнського аграрного саміту поділився генеральний директор компанії «БІОНОРМА» Ярослав Чабанюк.
«Ринок біопрепаратів і органічної продукції буде зростати. До того ж, ціни на них на вітчизняному ринку зазвичай значно нижче, ніж на хімічні ЗЗР », – каже Чабанюк.
Але зазначає, що у використанні біопрепаратів і хімічних ЗЗР повинен бути паритет.
«Гарного результату вдається досягти тільки при розумному поєднанні. Біопрепарати ми вносимо превентивно, підбираючи агентів, які впораються з тією чи іншою проблемою. Якщо спостерігається серйозний прояв хвороби, і це в подальшому завдасть шкоди всьому врожаю, ми застосовуємо хімічні продукти », – пояснив він.
Він додає, що необхідно шукати можливості для введення в експлуатацію менш токсичних продуктів. Добре, якщо це буде біопрепарат.
У той же час бездумно забороняти хімічні ЗЗР теж не варто. Потрібно розуміти, що їх замінять аграрії.
«В Україні дозволено до застосування набагато більше хімічних ЗЗР, ніж в Європейському союзі. Однак не варто спекулювати кількістю, адже 80% з них – генерики, тобто продукти з тією самою діючою речовиною », – каже він.
Звичайно, погоджується виробник, якщо є наукові дослідження, які підтверджують винятковий шкоду певного препарату для організму людини або навколишнього середовища, його слід забороняти. Для цього є всі механізми.
«Але іноді ми маємо справу з маркетинговими іграми, а не наукою. Може вийти так, що один продукт заборонять, а його місце займе ще більш шкідливий », – додає директор компанії« БІОНОРМА ».