Сукупний попит на халяльну продукцію становить близько $1,4 трлн на рік і за прогнозами має зрости до $2 трлн до 2024 року.
Про це розповів керівник “Агроекспорту” Дмитро Краснов пише Milknews.ru.
За його словами, третина загального попиту на халяльні продукти припадає на країни Близького Сходу та Північної Африки — близько $440 млрд.
“Попит на халяльні продукти харчування також зростає в Китаї, США, Японії, оскільки халяль сприймається як знак якості та безпеки”, – зазначив експерт.
За його словами, загальний обсяг імпорту такої продукції у світі оцінюється у більш ніж $250 млрд, причому три найбільші країни-імпортери — це країни Близького Сходу та Північної Африки: Саудівська Аравія, ОАЕ та Єгипет.
У свою чергу лідерами з експорту халяльної продукції виступають Бразилія, Індія, Австралія та США.
“Це говорить про те, що можна побудувати ефективну екосистему халяль у немусульманській країні”, – вважає Краснов.
Як основні халяльні продукти виступають м’ясна і молочна продукція, а також кондитерські вироби. Країни Близького Сходу та Північної Африки імпортують ключові види халяльної продукції на суму понад $17 млрд. на рік.
На країни Перської затоки та Єгипет припадає 72% від загального обсягу імпорту халяльних товарів.
Найбільше подушеве споживання м’яса спостерігається в ОАЕ, Кувейті та Катарі, молочної продукції – в ОАЕ, Кувейті та Омані, кондитерських виробів – в ОАЕ, Кувейті, Іраку, Лівії, Лівані та Тунісі.
Найбільше зростання попиту на імпортну продукцію прогнозується в Іраку, Єгипті, Катарі та Омані, а найменші країнові ризики — у Саудівській Аравії, ОАЕ, Кувейті, Катарі, Омані, Йорданії.