Прогноз: Попит на халяльну продукцію зросте до $2 трлн.

Сукупний попит на халяльну продукцію становить близько $1,4 трлн на рік і за прогнозами має зрости до $2 трлн до 2024 року.

Про це розповів керівник “Агроекспорту” Дмитро Краснов пише Milknews.ru.

За його словами, третина загального попиту на халяльні продукти припадає на країни Близького Сходу та Північної Африки — близько $440 млрд.

“Попит на халяльні продукти харчування також зростає в Китаї, США, Японії, оскільки халяль сприймається як знак якості та безпеки”, – зазначив експерт.

За його словами, загальний обсяг імпорту такої продукції у світі оцінюється у більш ніж $250 млрд, причому три найбільші країни-імпортери — це країни Близького Сходу та Північної Африки: Саудівська Аравія, ОАЕ та Єгипет.

У свою чергу лідерами з експорту халяльної продукції виступають Бразилія, Індія, Австралія та США.

“Це говорить про те, що можна побудувати ефективну екосистему халяль у немусульманській країні”, – вважає Краснов.

Як основні халяльні продукти виступають м’ясна і молочна продукція, а також кондитерські вироби. Країни Близького Сходу та Північної Африки імпортують ключові види халяльної продукції на суму понад $17 млрд. на рік.

На країни Перської затоки та Єгипет припадає 72% від загального обсягу імпорту халяльних товарів.

Найбільше подушеве споживання м’яса спостерігається в ОАЕ, Кувейті та Катарі, молочної продукції – в ОАЕ, Кувейті та Омані, кондитерських виробів – в ОАЕ, Кувейті, Іраку, Лівії, Лівані та Тунісі.

Найбільше зростання попиту на імпортну продукцію прогнозується в Іраку, Єгипті, Катарі та Омані, а найменші країнові ризики — у Саудівській Аравії, ОАЕ, Кувейті, Катарі, Омані, Йорданії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *