Прогноз: Переробка ріпаку в Україні оновить рекорд

Українські підприємства у липні–вересні 2021/22 МР переробили 383,3 тис. т ріпаку, що на 58% вище за показник в аналогічний період попереднього сезону.

Це стало рекордним обсягом для звітного періоду, повідомляє ІА “АПК-Інформ”.

Як зазначається, зростання переробки цього сезону зумовлене кількома факторами, основні з яких — це підвищений попит та привабливі ціни на ріпакову олію у світі.

“Ціни попиту на ріпакову олію на українському експортному ринку з початку 2021/22 МР знаходилися практично весь час на рекордному для сегменту рівні на всіх базисах поставки і станом на початок листопада досягли максимальних 1430-1450 $/т DAP”, – зазначають аналітики.

При цьому сезон переробки для ріпаку практично завершився — за підсумками трьох місяців перероблено близько 89% олійної від прогнозу на маркетинговий рік.

«Переробка насіння ріпаку за підсумками сезону-2021/22, згідно з нашими оцінками, може досягти рекордних для сегменту 431,5 тис. т (+37% до 2020/21 МР). Зазначимо, що попередній максимум у переробці олійної було зафіксовано у 2019/20 МР і становив близько 394 тис. т», — кажуть експерти.

На початок листопада поточного року учасники ринку повідомляли про значне скорочення запасів насіння ріпаку в Україні і, як наслідок, планомірне зниження попиту як переробників, так і трейдерських компаній на українську олійну через неможливість сформувати великотоннажні експортні партії, пояснили фахівці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *