Прогноз: Падіння виробництва продукції тваринництва сповільниться в 2021 р

Виробництво валової продукції тваринництва в 2021 році в Україні скоротиться на 0,5% проти зниження на 3,1% в минулому році.

Про це повідомив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко, йдеться в повідомленні установи.

«В минулому році спад стався майже за всіма видами продукції тваринництва, крім продукції вирощування овець і кіз (приріст на 0,7%)», – нагадав учений.

За його словами, в 2021 році стримування темпів низхідної тенденції в області забезпечується переважно збільшенням обсягів вирощування птиці (+ 1,4%) і свиней (+ 0,5%). При цьому виробництво яєць збережеться на рівні 2020 року.

«Найбільший спад проти торішніх показників прогнозується на виробництві вовни (-6%), молока (-2,6%), продукції вирощування великої (-2,4%) і дрібної рогатої худоби – овець і кіз (-2,8%) , інших тварин (-3,5%) », – прогнозують вчені.

Виробництво молока очікується на рівні 9 млн т проти майже 9,3 млн т в минулому році, продукції вирощування тварин і птиці – 3,39 млн т проти 3,37 млн ​​т, яєць – 16,2 млрд шт, вовни посилання – 1 5 тис . т (1,6 тис. т).

«Динаміка обсягів виробництва продукції тваринництва обумовлена ​​?? триваючим спадом поголів’я тварин, який триватиме в 2021 році в результаті хронічної збитковості більшості видів продукції галузі, а також зменшенням прибутковості виробництва молока в сільських домогосподарствах. Зупинка цього спаду, поряд з нарощуванням продуктивності тварин і птиці, є головними факторами стабілізації обсягів виробництва в галузі », – підсумував Юрій Лупенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *