Прогноз: Обсяги інвестицій в агросектор знизяться на 5%

Загальні обсяги капітальних інвестицій у виробництво продукції сільського господарства за існуючих умов інвестиційної діяльності в 2020 р в цінах минулого року складуть близько $ 2 млрд, що на 5% менше показника 2019 р

Про це повідомив завідувач відділом інвестиційного і матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук, йдеться в повідомленні інституту.

«У разі погіршення ситуації і за умови синергії існуючих і нових негативних факторів, зокрема погіршення фінансового стану підприємств, зменшення реалізації інвестиційних проектів в агропромислове виробництво, а також світова економічна криза, пов’язана з пандемією COVID-19, – можна очікувати зниження обсягу інвестицій додатково ще на 15-20% », – акцентував вчений.

Він також повідомив, що новим негативним фактором може стати введення обороту земель сільгосппризначення, яке має запрацювати в Україні з 1 липня 2021р.

«Адже сільськогосподарські товаровиробники вже сьогодні дбають про забезпечення своєї діяльності земельними ресурсами в розмірі не більше 100 га на одну людину. А для створення фермерського господарства з трьох осіб необхідно знайти кошти на 300 га. При мінімальній вартості у $ 1 тис. За 1 га такі кошти будуть становити не менше $ 300 тис. Тому частина коштів, які могли б в цьому році направлятися в інвестування аграрної галузі, можуть бути заморожені », – пояснив експерт.

За розрахунками вчених Інституту аграрної економіки, обсяг прямих іноземних інвестицій в сільському господарстві України в 2020 році залишиться на рівні минулого року і складе близько $ 560 млн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *