Прогноз: Надходження молока на переробку скорочуватиметься у 2022 р.

Стабільні тренди для виробництва та реалізації сирого молока спостерігаються в Україні останні 5 років: стрімке падіння населеної категорії (очевидність останніх 15 років) та стагнація щодо сільгосппідприємств.

Про це розповів аналітик молочного ринку “Інфагро” Максим Фастєєв на своїй сторінці у Facebook.

«Сільгосппідприємства загалом покращують якість та вміст жиру та білка (видно за динамікою зростання в базі 3,4/3,0), але поки що глобально не можуть показати приріст в обсязі. «Заважають» такі причини: ставка на рослинництво, відсутність зовнішніх інвестицій, фактор ринку землі та інше», — запитує експерт.

З урахуванням нестабільної ситуації (глобальна інфляція, волатильність курсів валют тощо) він дає дуже обережний прогноз галузі на майбутній рік.

«Надходження молока на переробку очікуємо на рівні 3,4 млн т (у базі 3,4/3,0), що на 1,5% нижче за попередні результати 2021 року. Постачання від населення падати, ну, а по сільгосппідприємствах все-таки чекаємо на приріст, всі чинники цьому сприяють», — наголошує він.

Фастєєв уточнив, що за результатами трьох кварталів Держстат показав зниження виробництва молока в Україні на 6,1%. Ця ж динаміка, напевно, залишиться актуальною за підсумками 2021 року. Основна причина загального зниження – падіння виробництва молока від населення, буде також актуальною і в 2022 році.

«При цьому сільгосппідприємствам настав час демонструвати приріст: збереження поголів’я, позитивне сезонне закладання кормів та високі закупівельні ціни на молоко обіцяють хорошу рентабельність виробникам. У 2022 році очікуємо на приріст виробництва та реалізації сировини на переробку від категорії в районі +3%», — прогнозує він.

Виходячи з трендів виробництва, «Інфагро» очікує на загальне зниження пропозиції молока під переробку в 2021 році на 4,3% до минулого року до рівня 3,5 млн т (в базі 3,4/3,0).

«Прогноз для 2022 року становить 3,4 млн т, що на 1,5% нижче за попередні результати 2021 р.», — підсумував він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *