Прогноз на сезон: У виграші виявляться виробники якісної лохини

Ціни на лохину залишаються на досить високому рівні, незважаючи на побоювання щодо істотного падіння цін на ягоди через пандемію коронавируса і зниження купівельної спроможності населення.

Про це йдеться в повідомленні Української плодоовочевої асоціації.

Як зазначає СЕО компанії «Блу Беррі» Наталія Пукшин, на сьогоднішній день оптові ціни на лохину на неорганізованих, стихійних ринках коливаються в діапазоні 210-240 грн / кг, а якісна сертифікована ягода реалізується, починаючи від 260 до 300 грн / кг. Для порівняння, в аналогічний період минулого року лохина пропонувалася приблизно в тому ж ціновому діапазоні, що і на початку липня 2020 року.

Як наголошується, в цьому році сезон місцевої лохини почався на 7-12 днів пізніше, ніж в 2019 році, а пропозиція української ягоди залишається невисоким через втрати, які понесли виробники внаслідок несприятливих погодних умов навесні і на початку літа. Так, навесні було зафіксовано відразу кілька хвиль заморозків, після яких деякі фермери говорили про втрату 50% урожаю, а низька температура повітря в травні і перші дні червня затримала сезон дозрівання ягід мінімум на тиждень.

Однак, незважаючи на збитки через погодні катаклізми, виробники оптимістично оцінюють перспективи цього сезону.

«Реалізуючи ягоди як на внутрішній, так і на зовнішні ринки, можна сказати, що питання саме експортних поставок на сьогодні залишається відкритим, оскільки ситуація з коронавірусів і межами вкрай непередбачувана. Проте, ми оптимістично оцінюємо стан справ і вважаємо, що споживання голубики буде рости. Більш того, на прикладі черешні і суниці садової ми бачимо, що виробникам, які в цьому сезоні можуть запропонувати продукт високої якості, вдається утримати ціни на досить високому рівні – в середньому в півтора рази вище, ніж роком раніше. Тому і серед виробників лохини виграють ті фермери, які здатні запропонувати сертифіковану і якісну ягоду », – коментує ситуацію Наталя Пукшин.

Інші виробники також сподіваються на успішний для себе сезон і вважають, що молоді плантації, які в цьому році виходять на повне плодоношення, не покриють тих втрат, які були викликані погодними умовами. Відповідно, на думку фермерів, ціни на лохину і надалі залишаться на досить високому рівні через невисокий пропозиції продукції на ринку.

Для довідки: компанія ТОВ «Блу Беррі» займається вирощуванням і постачанням ягід чорниці садової (голубики). Плантації компанії – 78 га, розташовані в с. Великі Лучки Мукачівського району Закарпатської області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *