Прогноз: Молока в цьому сезоні на всіх не вистачить

Початок сезону великого молока поки не в змозі зрушити ціни на сировину на шлях сезонного спадного тренда, як це було в минулі роки.

Про це йдеться в повідомленні Асоціації виробників молока.

Як відзначає аналітик АПМ Володимир Андрієць, така ситуація цілком прогнозована і має на те вагомі підстави – дефіцит сировини, який додатково підкріплений дорогими, як ніколи, компонентами раціонів.

В асоціації уточнюють, що ціни на сорти молока залишаються незмінними: екстра – 12,15 грн / кг, вищий – 11,7 грн / кг, перший – 11,08 грн / кг. Середньозважена ціна – 11,64 грн / кг.

Діапазон коливань цін на середні і великі партії молока сорту екстра по регіонах: північ і центр – 11,7-12,45 грн / кг; південь – 11,7-12,45 грн / кг; схід – 11,6-12,4 грн / кг; захід – 11,6-12,35 грн / кг.

«Ініціатива в активізації руху цін зазвичай належить великим переробним компаніям, проте зробити перший крок ще ніхто не наважується в зв’язку з недостатністю молока на ринку. Зараз ведуться розмови, що середина березня буде початком сезонного зниження цін, хоча з цього приводу вже існують сумніви з альтернативним баченням старту сезону в кінці березня », – зазначив Андрієць.

На його думку, цілком ймовірно, що в цьому році буде дещо інша картину кривої графіка ціни, що не буде істотного «просідання» цін в весняно-літній період, оскільки сировини, очевидно, в цьому сезоні на всіх не вистачатиме, а отже, це буде надавати підтримку цінам. Варіантом виключення буде закриття або зупинка потужностей у переробників, що частково розрядити ситуацію з дефіцитом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *