Прогноз: Молочний імпорт і далі буде рости

Дефіцит сирого молока в країні сприяє скороченню випуску в першу чергу експортоорієнтованих молокопродуктів, що природно призводить до падіння обсягів їх експорту.

Про це йдеться в повідомленні «Інфагро».

«За результатами 2020 року збільшення експорту щодо обсягів попереднього року спостерігається лише по молочним консервам (+ 13%), сухий сироватці (+ 11%) і казеїну (+ 1%)», – йдеться в повідомленні.

Експерти констатують падіння експорту по всіх інших товарів, і частіше за все це падіння суттєве. Зовнішні продажу олії скоротилися на 38%, СОМ – на 17%, сирів і сирних продуктів – на 7%.

«Якби експорт скорочувався тільки за рахунок перерозподілу товаропотоків на внутрішньому ринку, це було б півбіди. Але, на жаль, імпорт більшості основних позицій в минулому році зріс в рази в порівнянні з попереднім роком. Сирів закупили більше в 2,1 рази, масла майже в 4 рази, свіжих молокопродуктів в 2,2 рази, і навіть імпорт СОМ виріс в 2,7 рази.

На жаль, в 2021 доведеться і далі спостерігати збільшення імпорту і зменшення експорту молочних продуктів. У той же час українські експортери демонструють іноді і зростання експортних поставок. Наприклад, минулого місяця експорт цілого ряду молочних продуктів перевищував показники грудня 2019 року: сухого молока продали майже на третину більше, сироватки на 21%, сирних продуктів на 11% », – додали в« Інфагро ».

А ось імпорт молочних продуктів, хоч і продовжує рости, в кінці року знизив темпи. Менше ввозили масла, сухого молока.

«Правда, цифри імпорту по сиру, свіжим молокопродуктам і молочних консервів продовжують засмучувати. Краще б ввозили тільки сировинні позиції. Але без якихось обмежень імпорту на державному рівні цього не досягти. Межі практично відкриті, на багато готові продукти з ЄС імпортні мита в поточному році анульовано, а за сировину мито доводиться платити. Вже дуже недалекоглядно чиновники підписували свого часу угоду з Євросоюзом », – вважають аналітики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *