Світовий обсяг виробництва зернових у 2021 році складе 2 788 млн т, що на 0,7% вище показника минулого року, однак нижче в порівнянні з прогнозом за липень.
Про це йдеться в повідомленні Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Світовий обсяг виробництва пшениці, як очікується, скоротиться цього року на 0,7% до 769,5 млн т головним чином через негативних наслідків затяжних засух в Північній Америці, а також несприятливих погодних умов в Казахстані і Російської Федерації.
Крім того, прогнозується, що обсяг виробництва фуражного зерна в світі в 2021 році збільшиться на 1,3% до 1 499 млн т, навіть незважаючи на очікуване зниження виробництва в Бразилії. Прогнозований обсяг світового виробництва рису на 0,9% перевищить рівень минулого року і досягне максимального показника 519 млн т, який відображає дані по В’єтнаму, де, за наявною інформацією, зібрано рекордний урожай.
Згідно з оновленим прогнозом ФАО, загальносвітовий обсяг споживання зернових в сезоні 2021-2022 років виросте на 1,4% в порівнянні з попереднім сезоном, досягнувши 2 809 млн т, в результаті значного збільшення споживання на корми, а також зростання продовольчого споживання.
Липневий прогноз щодо обсягів запасів зернових в світі на кінець сільськогосподарського сезону 2022 р переглянутий у бік пониження до 809 млн т, що на 0,9% нижче рівня початку сезону. Світовий обсяг запасів рису очікується на рівні другого за величиною значення за всі попередні роки, в той час як запаси пшениці, судячи з прогнозів, скоротяться в зв’язку з посухою, при цьому запаси на кінець сезону в Сполучених Штатах Америки можуть стати найменшими за останні 8 років , а в Канаді – за останні 40 років.
В цілому світовий показник відношення обсягу запасів зернових до рівня їх споживання може скласти 28,1% – нижче за показник 2020-2021 років в 29% – однак, як зазначає ФАО, він «залишається порівняно високим в порівнянні з попередніми періодами».
Очікується, що обсяг світової торгівлі зерновими в 2021-2022 роках знизиться на 1,3% до 466 млн т, причому прогнозоване скорочення обсягів торгівлі пшеницею і фуражними зерновими перевищить збільшення обсягів світової торгівлі рисом.