Прогноз: Експорт малини зростатиме

Ціни на малину протягом найближчих років знижуватимуться, а експорт, ймовірно, зросте.

Таку думку висловили кілька експертів ягідного ринку, повідомляє SEEDS.

«Експорт малини збільшуватиметься, але обсяги виробництва ягоди цього року суттєво не виростуть. Дійсно, на фоні високих цін закладаються нові плантації, але вони не встигнуть досягти достатньої врожайності, тому суттєве збільшення виробництва можливе вже 2023 року.

Цього року ціна на малину буде високою. Вона, можливо, не буде настільки високою, як минулого сезону — на 25 – 30% нижчою, але це все одно значно вищою, ніж протягом кількох попередніх років», — говорить президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник.‎

Щодо напрямків експорту, то президент УПОА зазначає: «‎Українська заморожена малина вже вийшла на ринок США та Канади. Перспективним є і ринок Японії, але він дуже складний з точки зору сертифікації, тому мова про системний експорт до цієї країни — це питання 5 років, не менше. А пробні постачання – поставки можуть здійснюватись вже і наступного року»‎.

Згідно з прогнозами економіста інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрія Ярмака, через помітне пожвавлення інтересу виробників до малини, ціни на неї знижуватимуться.

«Експорт замороженої малини, думаю, виросте. Проте рахувати експорт малини потрібно не роками, а сезонами. Тому в кількісному вимірі в сезоні 2022/23 експорт малини зросте, а от в вартісному, майже впевнений, що впаде. Тобто галузь буде переживати ціновий шок – ціни на малину будуть падати швидше, ніж більшість на ринку думає. Адже споживання в світі впало внаслідок різкого зростання цін. А виробництво стрімко зросте всюди. Знову ж таки, за умови, що не буде погодних катаклізмів»‎, — зазначає економіст ФАО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *