Прогноз: Експорт курятини з України зросте до $ 1 млрд

Світове виробництво м’яса за наступні 10 років зросте на 12%. Приріст в основному буде відбуватися в країнах, що розвиваються, таких як Бразилія, Китай, Індія, Мексика, Пакистан і Туреччина.

Про це йдеться в прогнозі Організації економічного співробітництва та розвитку і Всесвітньої продовольчої організації, передає асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».

Очікується, що м’ясо птиці буде основним драйвером зростання загального виробництва м’яса в світі. Прогнозується, що його виробництво зросте на 16% (або 20 млн т), що становить близько половини від загального прогнозу по зростанню виробництва м’яса.

«Значне нарощування відбудеться в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та Латинській Америці, що складе 60% від світового приросту м’яса птиці. Таке зростання пояснюється рядом факторів: низькі витрати на виробництво, короткий виробничий цикл, високий коефіцієнт конверсії кормів і зростання попиту в більшості регіонів », – пояснюють експерти.

В Україні за прогнозований період виробництво м’яса птиці зросте на 20% – до 1,5 млн т. У 2019 цей показник становив 1,4 млн т, що на 9% більше, ніж роком раніше. За останні п’ять років середньорічний темп приросту склав 5%.

Експорт м’яса птиці за наступні 10 років, як очікується, збільшиться на 13% і складе близько 495 тис. Т. Але з огляду на те, що за останні 5 років експорт м’яса птиці зріс в 2,5 рази – з 163 тис. Т в 2015 році до 416 тис. т в 2019 році, цілком імовірно, що в 2029 році він подолає позначку в 500 тис. т.

«З огляду на вищесказане, можна очікувати, що експорт м’яса птиці в 2029 році в вартісному вираженні складе близько $ 1 млрд. У минулому році цей показник склав $ 578,6 млн (на 14% більше, ніж в 2018 році).

Що стосується географії експорту, то основними споживачами української курятини були Нідерланди (14% в загальній структурі експорту м’яса птиці з України), Саудівська Аравія (12%), Словаччина (10%).

Але, швидше за все, в наступні 10 років структура українського експорту буде дещо змінюватися в бік країн, де зараз спостерігається зростання населення і збільшення доходів (в тому числі країни Азії та Африки). На сьогоднішній день Україна займає 5-е місце в світі серед експортерів м’яса птиці », – розповідає аналітик УКАБ Андрій Мартиненко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *