Прогноз: Дефіцит молока посилюватиметься надалі

Чергова хвиля зростання цін на молоко відбулась на ринку. Середньозважена ціна трьох ґатунків зросла на 30 коп.

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Він зазначає, що в результаті стійкого дефіциту сирого молока, який має перманентну тенденцію до посилення, цього разу інтенсивніше дорожчали нижчі ґатунки молока. У зв’язку з цим різниця в ціні між гатунками відчутно скоротилася, проте таке явище є тимчасовим. Зазвичай цей ефект проглядається в період активного зростання, а його ступінь залежить від ринкового дефіциту.

Наразі зафіксовані такі середні ціни на молоко-сировину: екстраґатунок — 10,65 грн/кг (+20 коп.), вищий — 10,50 грн/кг (+30 коп.), перший — 10,30 грн/кг (+40 коп.) без ПДВ. Середні ціни на великі та середні партії молока екстраґатунку по регіонах: північ та центр — 10,8 грн/кг, південь — 10,9 грн/кг, схід — 10,75 грн/кг, захід — 10,70 грн/кг.

Прогнозується, що впродовж вересня-жовтня висхідний тренд буде зберігатися, хоча темпи зростання можуть бути значно меншими в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В цьому вирішальне значення матимуть вартість кормів цьогорічного врожаю. На даний час ціни на зернові залишаються вищими, ніж у відповідний період минулого року. Особливу увагу привертають ціни на білкові складові раціонів. Так, ціни на соєві шроти та макуху в серпні продовжили зростати і виявилися вищими на понад 20% та 40% відповідно, ніж у минулому році.

«Фактором, що надаватиме підтримку цінам, звичайно, буде дефіцит сировини, який посилюватиметься і надалі. Одним з головних чинників, що може протидіяти цьому, є від’ємна рентабельність виробництва молочної продукції у переробників, які опинилися між лещатами вартості сировини та опору з боку торговельних мереж. Тим не менш, економіка виробництва готової продукції потребуватиме перегляду відпускних цін, що може стати причиною зростання цін на полицях цієї осені,» — зауважує аналітик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *