Прогноз: Біометан буде замість Україні від 25% споживання природного газу

Потенціал виробництва биометана в Україні, за найскромнішими підрахунками, становить 7,8 млрд м3 або 25% від споживання природного газу в Україні.

Такою оцінкою в рамках семінару «Перспективи виробництва та споживання биометана в Україні» поділився член експертної ради біоенергетичних асоціації України (UABIO) Юрій Матвєєв.

«Ми не очікуємо отримати великий обсяг биометана від тваринництва, але потенціал рослинництва – величезний. Основними ресурсами тут є пожнивні залишки, а також кукурудзяний силос », – говорить експерт.

Фото: UABIO
Фото: UABIO

Можливості для масштабного виробництва биометана в Україні обумовлені відразу багатьма факторами, відзначає Матвєєв. По-перше, це можливості самого агросектора:

– великий потенціал виробництва биометана з побічних продуктів і відходів агропідприємств;

– великий потенціал виробництва енергетичних культур на існуючих родючих орних землях;

– наявність чималої кількості сільгосппідприємств, у яких є фінансовий та земельний потенціал для розвитку подібних проектів.

«Критичними факторами, які також сприяють розвитку Біометанові виробництв, є залежність в поставках газу з Росії, а також висока енергоємність української економіки з високим рівнем споживання природного газу», – додає експерт UABIO.

Зараз Україна як спостерігач залучена в європейський проект REGATRACE (REnewable GAs TRAde Centre in Europe).

«Наше основне завдання – вивчити кращі практики і перенести їх на реальність нашої країни», – говорить Матвєєв.

Тим не менш, він погоджується, що на даний момент виробництво биометана в Україні не є конкурентоспроможним в порівнянні з ринковою ціною на газ і вимагає держпідтримки. Однак додає, що такий підхід широко і ефективно застосовується в ЄС, який до 2050 р здатний повністю замістити природний газ біометаном.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *