Прогноз: 2021 Росія рік буде непростим для м’ясної галузі

Наступний рік для світової м’ясної промисловості буде дуже непростим. Виробництву потрібно подолати проблеми, пов’язані з економічними наслідками COVID-19, зниженням споживчого попиту, а також на африканську чуму свиней.

Про це пише foodnavigator.

COVID-19 повністю підірвав м’ясну промисловість, змінивши принципи роботи м’ясопереробних підприємств, способи виробництва м’яса птиці, яловичини і свинини, їх закупівлю споживачами і торгівлю між країнами.

«У довгостроковій перспективі цей сектор далеко не застрахований від насувається глобальної рецесії», – таке припущення висуває директор з виробництва м’яса консалтингової та дослідницької французької компанії Gira Руперт Клекстон.

Він особливо стурбований економічними наслідками COVID-19, які будуть добре відчуватися в 2021 році. Наприклад, за даними Gira, в 2020 році обсяг громадського харчування в США знизився на 27% в порівнянні з показниками 2019 року. У компанії прогнозують, що в 2021 році цей сектор впаде ще на 10% в порівнянні з 2019 роком.

У Китаї ситуація більш позитивна: продажу сектора громадського харчування знизилися на 24%, а до 2021 року прогнозується зростання на 5% в порівнянні з показниками 2019 року.

В цьому році в Європі (27 країн ЄС і Великобританія) обсяг продажів в секторі громадського харчування впав на колосальні 33%. І згідно з прогнозами, в 2021 році слід очікувати зниження ще на 14%.

«У 2021 році відбудеться деяке відновлення з більш нормальної сезонністю виробництва. Але для цього, Європі необхідно збільшити експорт. Європейський попит буде слабкіше, тому потрібно шукати кращі можливості за межами. Варто визнати, що на європейському ринку будуть нижчі ціни », – сказав Руперт Клекстон.

Незважаючи на те, що європейські карантинні заходи починають слабшати, а сектор громадського харчування потроху відновлюється, два ключові чинники як і раніше утримують споживачів будинку.

«Один з них – економічний, – сказав Клекстон, – втрата доходу і звільнення означає, що споживачі обмежують свої витрати. Іншим же є «фактор страху», коли споживачі вважають за краще уникати скупчення людей і громадських місць через острах зараження ».

Очікується, що втрата попиту продовжиться до 2021 року. Крім споживчого інтересу діють також і інші обмеження. Цього року виробництво постраждало через закриття заводів і брак робочої сили в птахівництві, секторах свинини і яловичини. Існують і інші лімітуючі фактори. Серед них спалах африканської чуми свиней, підвищені стандарти захисту тварин, а також ситуація з Brexit.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *