Продажі в “новобудовах” Києва в I півріччі-2020 впали на 50-60% – співзасновник “Інтергал-Буда”

Падіння продажів на ринку первинного житла столиці за підсумками першого півріччя 2020 року склало 50-60% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, повідомив співзасновник компанії “Інтергал-Буд” (Київ) Володимир Зубик.

“Перше півріччя було складним для ринку житлового будівництва. Падіння продажів, за нашими оцінками, склало 50-60% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це не тільки через коронакрізіса. Це також криза реформи системи державного контролю та дозвільної системи, фактичне банкрутство кількох великих гравців, політична і економічна нестабільність “, – сказав він в інтерв’ю агентству” Інтерфакс-Україна “.

При цьому він уточнив, що продажі “Інтергал-Буда” вже майже вийшли на докарантінний рівень за кількістю проданих квартир в сегменті комфорт-класу.

Крім того, “Інтергал-Буду” вдалося збільшити частку ринку в цей період, зараз компанія оцінює свою частку на ринку в 30% (в кількості проданих кв. М).

За даними Зубика, падіння цін на ринку “первинки” в першому півріччі склало близько 15%.

“Але не думаю, що ціна на якісне житло надійних забудовників буде надалі падати. Все найгірше, що могло статися, вже сталося. В умовах потрясінь в США були прийняті програми дотацій економіки на $ 10 трлн, у Європі – на EUR2 трлн. І ці гроші вже починають пробивати кордону, вони приходять до країн, що розвиваються, включаючи Україну. а значить ми сподіваємося на те, що через 3-4 місяці ціна почне зростати, а через півроку перевищить докарантінний рівень “, – зазначив він.

Будкомпанія “Інтергал-Буд” працює на ринку житлової нерухомості з 2003 року. Її портфель включає 74 реалізованих проекти загальною площею більше 3 млн кв. м. Компанія побудувала 136 будинків, з яких 52 – в Києві, 7 – Київської області, 77 – в інших регіонах. У столиці реалізовано дев’ять житлових комплексів: ЖК “Лебединий”, “Паркові озера”, “Відрадний”, “Яскравий”, “Лук’янівський”, “Деміївка”, “Комарова, 46”, “Лідер”, “Саперно-Слобідська, 24” .

У проектному портфелі компанії – понад 3,8 млн кв. м. Станом на кінець 2019 року на стадії будівництва перебувало близько 1,1 млн кв. м в різних проектах житла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *