Продажі книг у Yakaboo після запуску “еПідтримки” виросли втричі

Запуск із 19 грудня минулого року програми “еПідтримка” з виплати вакцинованим по 1 тис. грн призвів до збільшення продажів книг у найбільшому українському он-лайн магазині Yakaboo утричі порівняно з аналогічним торішнім періодом.

Як повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в компанії, загальна кількість придбаних книг перевищила 1 млн. штук.

“У топах наших продажів українські книги і це безумовна перемога… Розвиток власної книжкової індустрії – це стратегічне завдання для кожної держави”, – наводяться у релізі Yakaboo у середу слова його співзасновника та CEO Івана Богдана.

За даними магазину, у рамках програми “еПідтримка” українці найбільше купують дитячі книги – 22,8%, а також художню літературу – 19,55%. Далі йдуть нон-фікшн (бізнес, гроші, економіка) – 7,5%, книги про виховання дітей та книги для батьків – 7%, навчальна література –5,3%.

У ТОП-5 книг за популярністю в Yakaboo увійшли Гарік Корогодський “Червона книга Гаріка”, Дмитро Дубілет “Що ви несете? Дмитро Дубілет розповідає найцікавіші історії про прапори всіх країн світу” та українські переклади Тари Шустер “Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися в купу від тієї, кому вдалося”, Тома Флетчера “Різдвозавр та список Нечемнюхів” та Джона П. Стрілеки “Кафе на краю світу”.

У магазині зазначили, що пік замовлень припав на перші дні запуску програми та передноворічні дні, коли українці активно купували подарунки. Проте, зазначає Yakaboo, після нового року активність не спадає, оскільки додалися 1 тис. грн за вакцинацію підлітків від 14 років, а з середини березня очікується виплата 500 грн за бустерну дозу.

Станом на 6 лютого, за даними МОЗ, двома дозами було вакциновано 14,78 млн осіб, а бустерною – 0,46 млн.

За даними Мінцифри на середу, в рамках “єПідтримки” було оформлено 9,5 млн карток, подано понад 8,3 млн заяв, витрачено 2,7 млрд грн.

Yakaboo вказує, що з цієї суми на покупку книг було направлено близько третини – 908 млн грн, які пройдуть ланцюжку підуть через усіх, хто створює та розповсюджує книги: від авторів та видавництв до друкарень та книгарень.