Продаж комп’ютерних ігор на дисках в Україні скоротився на 10% — дистриб’ютори пояснюють чому

У 2021 році в Україні на 10% впав продаж дисків з комп’ютерними іграми, незважаючи на помітне зростання в попередні роки.

Про це повідомляє видання Gamedev.Dou з посиланням на дані компанії ERC.

Так, з 2018 по 2020 роки продаж дисків з іграми в Україні зріс майже в 10 разів. 2021 року, незважаючи на очікування, продажі впали на 10% — за минулий рік було продано всього 207 тисяч копій проти 230 тисяч 2020-го.

Фото 2 — Продажи компьютерных игр на дисках в Украине сократились на 10% — дистрибьюторы объясняют почему

У компанії ERC, офіційному дистриб’юторі PlayStation та консольних ігор в Україні, зазначають: зниження продажів було передбачуваним, адже більшість гучних AAA-блокбастерів перенесли з 2021 на 2022 рік.

“Якщо викреслити з 2020 року релізні продажі (продажу першого тижня нових ігор завжди найбільші) таких блокбастерів, як The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima, Cyberpunk 2077, Mafia Definitive Edition, Call of Duty: Black Ops Cold War, і порівняти з продажами минулого року, буде вже не падіння на 10%, а потужне зростання аж до +30%. Таке порівняння більш придатне для характеристики попиту та продажу бідного на нові релізи та консолі, проте досить стабільного та потужного 2021 року”, – повідомили в компанії.

Там також спрогнозували, що у 2022 році буде суттєва позитивна відмінність, а відтак і зростання загальних продажів ігор. Лише у першій половині 2022-го вийдуть такі гучні релізи, як Horizon Forbidden West, Elden Ring та Gran Turismo 7.

Щодо AAA-блокбастерів 2021 року, то, за даними дистриб’ютора, майже жоден з них не виправдав надій ані українських рітейлерів, ані гравців. Тому продажі були невтішними. Це стосується навіть гучних блокбастерів на зразок Battlefield 2042 та Call of Duty Vanguard. Єдиним винятком стала FIFA 22 – нова частина футбольного симулятора з моменту релізу наприкінці вересня 2021 року не покидала перший рядок щомісячного рейтингу продажів ігор у рітейлі. Так сталося й у грудні.

Нагадаємо, раніше гра Hades від студії Supergiant Games перемогла в номінації “Найкраща відеогра” 2021 року за версією учасників літературної премії “Хьюго”. Засновники повідомили, що премію у категорії “Найкраща гра” вручили одноразово. Проте вони розглядають можливість створити постійну номінацію, пов’язану із іграми.

Премія “Хьюго” була заснована у 1953 році. Вона присуджується за визначні твори в жанрі фантастики і вважається однією з найпрестижніших.

Реліз Hades відбувся у вересні 2020 року. Гра отримала вкрай високі оцінки на Metacritic: 93 бали зі 100 від критиків і 8,8 з 10 від користувачів. Крім того, тайтл став лауреатом кількох профільних премій, включаючи “Неб’юла”, Game Developers Choice Awards та BAFTA.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *