Приватизація Укрспирту: продали шість заводів за 270 млн грн

Фонд держмайна України 30 жовтня 2020 р провів онлайн аукціон, в ході якого було приватизовано Суходольська МПД і зберігання спирту ДП «Укрспирт» за 60,3 млн грн.

Як говориться в повідомленні ФДМ, це вже 6-й приватизований актив спиртової галузі на загальну суму понад 268 млн грн.

В аукціоні по приватизації Суходольського заводу взяли участь 4 компанії, які в конкурентній боротьбі підняли ціну об’єкта зі стартовою 21,7 млн ​​грн в більш ніж 2,7 рази – до 60,33 млн грн.

Разом з тим, в ФДМ визнають, що деякі аукціони об’єктів спиртової галузі не приваблюють охочих в них брати участь – визначальним фактором і мірилом в цьому питанні є ціна об’єктів.

«Прозорі онлайн аукціони приватизації працюють таким чином, що кожен бажаючий інвестувати має можливість отримати всю інформацію про об’єкти, і на основі отриманої інформації приймати рішення про участь і визначати прийнятну ціну для придбання об’єктів.

Таким чином, ринок самостійно і об’єктивно визначає реальні ціни об’єктів приватизації, а алгоритми приватизаційних аукціонів налаштовані на сприяння цьому процесу – там, де ціна стала обмежуючим фактором і не дозволяє залучити учасників до аукціону, автоматично призначається повторний аукціон із зниженням стартової ціни », – додають у відомстві.

Для довідки: раніше були приватизовані Немирівський (55 млн грн), Артемівський (50 млн грн), ОВЕЧАЦЬКИЙ (53 млн грн), Лопатинський (50 млн грн) і Бершадський (19,8 млн грн) заводи.

«Укрспирт» – великий виробник спирту та спиртовмісної продукції в Україні. Загальна виробнича потужність ДП – більше 36 млн дал на рік. Його роботу забезпечує 41 виробничий майданчик. 37 заводів фактично не працюють.

З 1 липня 2020 року набрав чинності закон про демонополізацію спиртової галузі, яким скасовується державна монополія на виробництво спирту, зокрема, в якості лікарського засобу, а також для медичних і ветеринарних цілей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *