ПриватБанк очікує скорочення прибутку 2020 року в 1,9 рази

Державний ПриватБанк (Київ) за підсумками 2020 роки планує отримати 17,5 млрд грн чистого прибутку, що в 1,9 рази менше, ніж в 2019 році (32,6 млрд грн), говориться в річній звітності фінустанови, оприлюдненою на його сайті в четвер.

“Керівництво стежить за станом розвитку поточної ситуації з поширенням коронавируса і карантину і вживає заходів, при необхідності, для мінімізації будь-яких негативних наслідків, наскільки це можливо. Подальше негативний розвиток подій і макроекономічних умов може негативно вплинути на фінансовий стан і результати діяльності банку таким чином, який поки не може бути визначений “, – наголошується в документі.

У звіті вказується, що завданнями ПриватБанку на наступний рік є досягнення показника прибутковості згідно його бізнес-стратегії і збереження лідируючих позицій на українському банківському ринку.

Разом з тим аналітики банку очікують, що поширення пандемії коронавируса (COVID-19), яке почалося в 2020 році, призведе до рецесії світової економіки і значного уповільнення економічної активності в країні.

Вони вважають, що введення урядом карантинних обмежень в березні в поєднанні з істотним зниженням світового попиту і переоцінкою ризиків країн, що розвиваються інвесторами, може негативно позначитися на показниках економіки і зовнішньої торгівлі України, а також ускладнити залучення фінансування, негативно вплинути на банківську систему країни і привести до подальшої девальвації національної валюти.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію Нацбанку і колишніх акціонерів ПриватБанку, прийняв рішення про націоналізацію цього найбільшого на українському ринку фінустанови і влила в його капітал понад 155 млрд грн.

Згідно з даними Нацбанку України, ПриватБанк на 1 січня 2020 року розміром загальних активів (552,058 млрд грн) займав 1-е місце серед 75 діючих банків в країні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *