Прийняття держпрограми з розвитку картоплярства дозволить до 2025р побудувати 35 картоплесховищ – профільна асоціація

Інститут аграрної економіки спільно і Українська асоціація виробників картоплі (УАПК) розробили держпрограму розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 рр., Яка передбачає, зокрема, будівництво картофелехранилищ на умовах фінансування державою 30% їх вартості.

Відповідно до прес-релізу УАПК, реалізація програми дозволить побудувати в Україні 35 картоплесховищ із загальним обсягом зберігання 158,6 тис. Тонн. Зокрема, у Черкаській області буде побудовано чотири сховища для картоплі сумарною потужністю 41 тис. Тонн, у Львівській – вісім сховищ на 38,2 тис. Тонн, Чернігівській – шість сховищ на 29 тис. Тонн, Житомирській – три сховища на 15 тис. тонн, Херсонській – два сховища потужністю на 17 тис. тонн. В інших областях будівництво планується в менших обсягах.

“Середня вартість будівництва такого сховища становить 10-12 млн грн. Якщо вважати, що кредит під подібне будівництво коштує 27% річних, то стає зрозуміло, чому дрібний і середній виробник промислової картоплі не може дозволити собі подібні витрати”, – відзначають в УАПК.

Асоціація в лютому звернулася з листом до президента України Володимиру Зеленському, в якому попросила посприяти ухваленню держпрограми розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 рр., Розроблену експертами з УАПК та Інституту аграрної економіки на замовлення Мінекономіки.

УАПК відзначили, що держбюджет отримає 3,8 млрд грн у вигляді податків, зборів і зростання надходжень ПДВ за 5 років реалізації програми в разі її затвердження.

Згідно з даними асоціації, кількість промислових бульбоносних господарств в Україні щорічно скорочується на 10-13% через нерентабельність, ризикованості та необхідності високих капіталовкладень. Так, за даними УАПК, якщо в 2017 році промисловим вирощуванням картоплі займалися +1296 господарств, то в 2018-му їх кількість знизилася до 1114.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *